Китайці вистежують інопланетян гігантською «тарілкою-телескопом» (ФОТО, ВІДЕО)

fast2

У південно-західній провінції Китаю Гуйчжоу встановлена 500-метрова «тарілка-телескоп», яка використовується для спостереження за пульсарами і супутниками, а також відстежує сигнали з космічного простору в реальному часі.

Китайські вчені сподіваються, що за допомогою радіотелескопу FAST вони зможуть вивчити набагато більше пульсарів і просунутися у вивченні загальної теорії відносності і гравітаційних хвиль.

fast0

FAST (Five hundred meter Aperture Spherical Telescope) – сферичний радіотелескоп з п’ятисотметровою апертурою є найбільшим на планеті. На його створення будівельникам і вченим знадобилося 5 років і 180 мільйонів доларів.

Його площа майже як 30 футбольних полів.

Оскільки радіотелескоп надчутливий, у радіусі 10 кілометрів навколо нього введений режим радіомовчання і введена заборона на будь-яке будівництво.

Зазначимо, що при його будівництві переселили майже 9 тисяч жителів, які проживали в 5-кілометровій зоні.

Для розуміння наскільки він чутливий – телескоп здатен «почути» мобільний телефон на Місяці.

Тому відвідувачі (не більше 2 тисяч чоловік в день) зобов’язані вимикати і здавати всю електроніку на вході в комплекс.

Проект телескопу був вперше запропонований в 1994 році. У жовтні 2008 року проект був затверджений Національною комісією з розвитку і реформ Китаю. Будівництво почалося в березні 2011 року. У вересні 2016 року телескоп запустили в роботу.

Схожі записи