Озонова діра над Землею суттєво зменшилась (ВІДЕО)

ozon

Супутникові спостереження, які здійснює НАСА, показують, що у 2017 році розмір озонової діри над Антарктикою був мінімальним з 1988 року.

Про це повідомляє НАСА.

Зокрема, дослідники зафіксували, що озонова діра досягла свого максимуму 11 вересня, її розміри становили 19,7 мільйона квадратних кілометрів – майже у 2,5 рази більше, ніж площа США.

[media width=”560″ height=”350″]https://www.youtube.com/watch?v=nV2pBd0F7S4[/media]

В останні роки вчені помітили поступове зменшення озонової діри. Як вони пояснюють, це пов’язано з тим, що полярне повітря стає тепліше, через що у нижніх шарах атмосфери утворюється менше хмар, які вступають у хімічні реакції за участю хлору та брому, що руйнують озоновий шар.

Також читайте: Сміттєвий континент стрімко росте у Тихому океані (ФОТО, ВІДЕО)

У 2016 році площа озонової діри становила 23 мільйони квадратних кілометрів, у 2015 – 28,2 мільйона квадратних кілометрів.

Також читайте: Сонце зможе охолоджувати будинки: винайдено диво-матеріал

Разом з тим у НАСА відзначають, що зниження розмірів озонової діри останнім часом не дозволяє говорити про «зцілення» озонового шару Землі. Таке явище пов’язане з природними коливаннями розмірів пошкодження.

Тридцять років тому міжнародне співтовариство підписало Монреальський протокол про речовини, що руйнують озоновий шар, і почало регулювати озоноруйнуючі сполуки. Вчені очікують, що озонова діра в Антарктиці повернеться до рівня 1980 року приблизно в 2070 році.

Схожі записи