Гемофілія в Україні: Щоденна боротьба за життя

gemofiliya-2

8 жовтня 2018 року у Києві відбулась прес-конференція, присвячена темі гемофілії та схожим захворюванням крові. На заході підіймались питання як життя людей із гемофілією, так і проблематики лікування в Україні. На конференції були присутні провідні українські лікарі, котрі змогли розповісти про непросту хворобу та методи боротьби із нею.

Гемофілія – спадкове захворювання, що в першу чергу негативно впливає на згортання крові та зустрічається, в основному, у представників чоловічої статі. Важливо діагностувати захворювання якомога раніше, адже будь яке значне поранення чи найменша операція – серйозна проблема для хворого, що може призвести до фатальних наслідків. Можна вважати, що гемофілія – це щоденна боротьба за життя. На жаль, як і інші генетичні захворювання, гемофілія – невиліковна. Але боротись із нею можна, більше того, як нас запевняють медики, із гемофілією можна жити повноцінно. Лише із певними обмеженнями.

Важливою зміною у лікуванні гемофілії в Україні та світі називають новий препарат, котрий можна вводити підшкірно. Зокрема це препарат Hemlibra, на основі так званих «Моноклональних Антитіл». Справ у тому, що будь які препарати, концентрати факторів згортання крові, до сьогодні вводились лише внутрішньовенно і кожна ін’єкція вимагала навідування у стаціонар. Адже безконтрольне введення препарату може мати серйозні наслідки. Hemlibra, очевидно, може вводитись підшкірно будь яким хворим, що може значно спростити йому життя, як це свого часу сталось із хворими на діабет та котрі сьогодні можуть жити повноцінно, періодично вводячи інсулін самостійно.

Hemlibra вже одобрений в ЄС препарат, котрий добрався й до України. Згідно джерел, в Україні є понад 2600 людей, котрі страждають гемофілією, при цьому лише чверть хворих отримують належне лікування. Можна припустити, що це також пов’язано із практичними складнощами та із низькою інформованістю населення.

Так чи інакше, на проблему звернули увагу. Як нас запевняють, ситуація із вирішенням проблеми і непогана і покращується. Кошти на лікування хворих гемофілією у державі виділяються, новий спосіб боротьби уже з’явився. Залишилось лише сподіватись, що тенденція збережеться.

Детальніше про тему читайте за посиланням: https://medfond.com/porady/zhittya-z-gemofilieyu-podbaite-pro-bezpeku.html

Схожі записи