Рукотворні галюцинації (ВІДЕО)

42736843011_dfdc805ed9_b

Науковці Каліфорнійського Технологічного Інституту створили дві оптико-акустичні ілюзії, котрі демонструють природу роботи мозку на практиці. Власне, два експерименти науковців показують, що часто ми бачимо та чуємо далеко не все, досить часто наш мозок «домальовує» деталі, котрі логічно випливають із підсвідомих висновків.

У першому досліді подавалися три звукові сигнали з інтервалом в 58 мілісекунд, до цього при подачі першого ще і спалахував «ліхтарик» зліва, а при третьому – «ліхтарик» справа. В центрі не було ніякого ліхтарика, але при повторному увімкненні установки піддослідні люди говорили, що бачать світло по центру. Однак якщо звуковий сигнал відключали, вони бачили лише два, справжні, ліхтарики. Третій, неіснуючий центральний, з’являється в уяві саме як компенсація непорядку, що виходить із логіки, коли немає часу думати – якщо звучать три звуки, мають бути і три спалахи.

Подібний механізм проявився і в другому експерименті під назвою «Невидимий Кролик», який відрізнявся від першого заміною сигналів. Тепер було три ліхтарики, але звуковий супровід тільки для двох з них – і знову мозок вперто помічав і три джерела світла, і три джерела звуку. Науковці довели, що звук впливає на зір, на нейронну обробку сигналів і на підсвідоме сприйняття мозком картинки.

Насправді, все, як завжди, не так просто. Виявляєть, ефект зникав, якщо збільшити інтервал між сигналами. Очевидно, справа у часі, котрий дається мозкові на обробку інформації. Одні науковці наполягали, що ефект зникне, при інтервалі в 80 мілісекунд, інші воліли збільшити інтервал до 500 мілісекунд для легшого сприйняття піддослідними. Справа в тому, що за повних пів секунди мозок вже остаточно визначає, що його обдурюють, і показує більш реальну картину, не створюючи зайвих ілюзій.

Випробувати себе в експерименті ви можете дуже просто, поглянувши відео вище. Але одразу кажу, будьте уважні і не переплутайте де має бути світло, а де звук. У будь якому випадку, коли вже переглянете відео.

Схожі записи