Вакцина проти COVID-19: коли з’являться ліки від смертельного вірусу

vaccine

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на сьогодні у світі розробляють 133 вакцини проти коронавірусу COVID-19, із яких 10 перебувають на стадії клінічних випробувань.

Зокрема, її намагаються розробити такі фармацевтичні гіганти як Roche, Eli Lilly, Sanofi Pasteur, Takeda та маленькі компанії на кшталт BioNTech.

Випробовують вакцини у США, Великій Британії, Австралії, Німеччині та Китаї. Решта вакцин перебувають на етапі долабораторних досліджень.

Також читайте: Як вберегтись від коронавірусу

Станом на 3 червня 2020 року у світі захворіли понад 6,5 млн осіб на коронавірус COVID-19. Померли понад 384 тис. осіб,одужали уже понад 3 млн людей. В Україні захворіли 25 тис. осіб, з яких 735 померли

Раніше у Всесвітній організації охорони здоров’я заявляли, що у широкий вжиток вакцини зможуть надійти не раніше наступного року. Та деякі компанії обіцяють готові і опротестовані вакцини уже цієї осені. Над розробкою вакцини працюють фармацевти усього світу. Скільки вона може коштувати, наразі важко прогнозувати.

Також читайте: 5 способів зробити медичну маску власноруч (ВІДЕО)

Працюють над цим фармацевти з усього світу, у тому числі і в Україні.

Президент України Володимир Зеленський навіть пообіцяв 1 мільйон доларів українським науковцям за розробку вакцини від COVID-19. Однак, за оцінками фахівців, процес виробництва ефективної вакцини від початку досліджень до випробувань на людях – це не менше $300-500 млн.

Ще у березні 2020 року провідні імунологи заявляли, що справді ефективна вакцина може з’явитись не раніше, ніж через 12-18 місяців (деякі експерти кажуть, що і це занадто швидко). Цей час потрібен, щоб упевнитись, що вакцина справді безпечна, з’ясувати усі її побічні дії.

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC), тестування нової вакцини на людях має пройти такі етапи:

1. Спочатку невелика кількість людей (20-80) отримує експериментальну вакцину.

2. Дослідження розширюються і вакцину отримують люди того віку та фізичного стану, на які вакцина і розрахована.

3. Вакцина тестується на ефективність та безпеку на тисячах волонтерів.

Для прикладу, американська компанія Mоderna повідомила про позитивні результати перших клінічних випробувань вакцини проти COVID-19. Компанія Mоderna у співпраці з Національним інститутом інфекційних захворювань США перша в світі провела клінічні випробування з РНК-вакциною, яка використовує сегмент генетичного матеріалу самого вірусу, щоб спровокувати вироблення антитіл імунною системою.

Також читайте: Як правильно носити маску

Зокрема, після проведених досліджень у восьми добровольців були виявленні антитіла, які змогли зупинити розмноження вірусу. При цьому виявили, що чим вищою була доза вакцини – тим більше антитіл вироблялося організмом.

Та досі не зрозуміло, чи достатньо цієї відповіді для запобігання зараження людей вірусом. Не відомо також, наскільки довготривалою буде відповідь антитіл. Поки опубліковані результати тільки для наймолодшої групи добровольців.

Далі компанія має намір перейти до наступного етапу випробувань, в якому візьмуть участь 600 людей. А у липні розпочнуть уже масштабніше випробування за участю тисяч людей.

Також читайте: Як зробити гелевий антисептик у домашніх умовах

Та попри деякі успішні випробування, у ВООЗ уже попередили, що вакцину від коронавіруса можуть так і не винайти, а людству доведеться змиритися з коронавірусом і вчитися, як з ним жити. А в історії відомі випадки, коли вченим так і не вдалося підготувати вакцину від збудників захворювань.

Зокрема, існує кілька вірусів, проти яких у нас досі немає вакцин. Сюди можна зарахувати ВІЛ, лихоманку Денге, поширені риновіруси і аденовіруси.

Схожі записи