Для чого смартфону стільки камер

smarto0

Смартфоном з кількома камерами сьогодні уже мало кого здивуєш. Та яку функціональність вони мають. Одночасно ж не можна знімати усіма камерами. Спробуємо розібратись.

Як з’явилась друга камера?

І все ж для чого смартфони обладнують усе більшою кількістю камер? Усе через брак місця в портативних пристроях. Як у ґаджет втиснути можливості величезних професійних фотоапаратів? Висувні об’єктиви не виправдали себе, бо такий пристрій уже втрачає мобільність. Оскільки не виходить зробити один повноцінний об’єктив з кількома лінзами, звідси і виникла ідея додати кілька окремих різнофункціональних об’єктивів. При цьому вони мають різну фокусну відстань так, щоб один міг робити ширококутні знімки, а інший з вузьким полем зору мав велике збільшення.

Також читайте: Як правильно наклеїти захисне скло на смартфон

Таким чином на обидві камери синхронно робимо знімки, а далі вони поєднуються в один уже можливостями програмного забезпечення. Якість такого знімка на порядок вища, ніж це зробила б одна камера.

Дві камери добре, а три – краще?

Третя камера у смартфоні, як і всі наступні, у більшості випадків фактично і не камери зовсім. Звичайно, це може бути і додатковий об’єктив з ще одним варіантом фокусної відстані.

Часто за третім об’єктивом насправді ховається датчик, який використовується для додаткового поліпшення зображення.

Та загалом на третю і наступні камери можуть покласти одну з таких функцій:

1. Ширококутний об’єктив – додатковий об’єктив для створення широких знімків;

2. Телеоб’єктив – додатковий об’єктив для зйомки зі збільшенням;

3. Чорно-білий сенсор – дозволяє знімати з більшою різкістю, отримувати більш глибокі тіні і яскраві відблиски;

4. Датчик для нічної зйомки – дозволяє створювати чіткі знімки в темряві і при слабкому освітленні;

5. Сенсор для аналізу глибини – допомагає двом основним об’єктивам створювати знімки з правильною глибиною різкості.

Та кожна з цих функцій покликана допомогти смартфонам знімати краще, яскравіше і різкіше. Смартфони з понад трьома камерами часто називають камерофонами.

Уже є смартфони і з 5 камерами.

smarto1

А ось не так давно стало відомо, що Xiaomi запатентувала смартфон з 7 камерами. Зокрема, компанія подала патент CNIPA (Китайське національне управління з інтелектуальної власності), з якого випливає, що планується випустити смартфон із відразу 7 об’єктивами, які заховані в сам екран і висуваються за потреби.

smarto2

Також читайте: Як вимкнути рекламу на смартфонах Xiaomi

Тож кількість камер на телефонах може зрости і до 10, поки не придумають ще якийсь спосіб покращувати знімки.

Варто наголосити, що не завжди більше камер краще. Одна якісна камера може зняти краще, ніж смартфон із 10 об’єктивами «для галочки». Тому при виборі смартфона потрібно уважно проаналізувати його характеристики.

І не варто брати до уваги лише кількість мегапікселів. Важлива світлосила, розмір матриці і динамічний діапазон. Дуже важлива функція оптичної стабілізації у камері. Вона зменшує тремтіння рук та дозволяє знімати чіткіші фото та відео.

Схожі записи