Хто допомагає Андрію Шевченку

566381_1016696

Тріумфальний виступ футбольної збірної України у кваліфікації до чемпіонату Європи-2020 змусив навіть затятих скептиків визнати, що Андрій Шевченко керує командою не через те, що його кум – голова Української асоціації футболу.

Втім, і досі є чимало вболівальників, які не перебільшують внесок найкращого футболіста в історії незалежної України і звертають увагу на помічників головного тренера. Мовляв, саме асистентам належить левова частка слави, але зазвичай вони залишаються у тіні Андрія Шевченка. Що ж, час показати – хто є хто в тренерському штабі збірної, яка готується до Євро-2020. І почати варто з новачка…

Андреа Адзалін (Італія)

azzalin

На початку лютого ЗМІ повідомили про те, що серед тренерів збірної України з’явився новий спеціяліст. Приводом стали спільні фото Андрія Шевченка та 34-річного італійця Андреа Адзаліна з Туреччини, де головний тренер побував на передсезонних зборах київського «Динамо» та донецького «Шахтаря».

Втім, на сайті Української асоціації футболу досі жодної новини на цю тему немає, а в розділі «штаб» – лише прізвища і фото Шевченка та чотирьох асистентів, які вже давно працюють з синьо-жовтою командою. Адзалін відсутній.

Можливо, італієць буде консультувати команду неофіційно – але просто так до Андрія Шевченка тренери би не приїхав (тим більше, що був одягнений у фірмову куртку збірної). Хоча є ще один варіант: головний тренер української команди вже веде перемовини щодо формування нового штабу під себе у «Мілані», куди чутки його активно відправляють вже влітку 2020 року.

Як би там не було – досвід Андреа Адзаліна зайвим не буде. Молодий тренер вже встиг попрацювати тренером з фізпідготовки в молодіжній збірній Італії, в збірній Греції, у французьких клубах «Монако» і «Нант». Але головний його здобуток – сенсаційне чемпіонство «Лестера» в Англійській Прем’єр-лізі. Тоді Адзалін допомагав Клаудіо Раньєрі, а «лиси» провели золотий сезон на одному дихання – майже не змінюючи основний склад і без серйозних травм. Це чудовий показник роботи тренера, що відповідає за фізичну підготовку гравців.

Мауро Тассотті та Андреа Малдера (Італія)

italy_v_ukraine_-_international_friendly

Адзалін може стати третім апенінцем в збірній Україні. Від початку роботи Андрія Шевченка в національній команді він залучив до штабу колишніх гравців рідного для себе «Мілана». Різниця лише в тому, що Тассотті відіграв у захисті чорно-червоних більше 15 сезонів, тоді як Малдера не грав на професійному рівні, обмежившись лише виступами за юнацькі команди.

tassotti-inter-milan-scudetto-mercato

П’ятиразовий чемпіон Італії і віцечемпіон світу (1994 рік) Мауро Тассотті до приїзду в Україну мав солідний послужний список: чотири роки тренував молодіжку «Мілана», 14 років був асистентом головного тренера рідної команди і навіть в 2001-му встиг очолити клуб. Два роки перед Україною він працював селекціонером в італійському клубі, а в Києві фактично є головним помічником Шевченка – відповідає за тактику, бере активну участь у побудові гри (в першу чергу в захисті), контролює на полі під час тренувань дії футболістів і безпосередньо бере участь у ряді вправ.

maldera

Малдера також пройшов роботу тренером юнаків «Мілана» (команда 19-річних) і працював помічником головного тренера в першій команді. Його напрямок роботи в збірній – детальний аналіз суперника і дій своїх гравців. Недаремно ж два роки Андреа Малдера працював головним відеоаналітиком у департаменті молодіжного футболу «Мілана». Фактично він розкладає по поличках гру кожного футболіста: гравців збірної України в матчі, кандидатів до збірної у виступах за клуб і суперників.

Педро Харо Регуеро (Іспанія)

pedro_jaro

Ігрова кар’єра іспанця містить навіть 5 років у «Реалі» та 3 роки в «Атлетіко» (крім того – «Кадіс», «Малага» та «Бетіс»). В 1995 році його навіть визнали найкращим голкіпером Іспанії.

На тренерському містку Регуеро поки грає лише другим номером: асистент головного тренера в «Атлетіко», в юнацькій збірній Іспанії, в «Реалі»… У 2010 році іспанець приїхав до України разом з Хуанде Рамосом працювати у «Дніпрі». Після зникнення клубу спеціаліст трохи попрацював на батьківщині у «Малазі», але без сумнівів відгукнувся на запрошення Андрія Шевченка. Тепер у збірній він відповідає за підготовку голкіперів.

Олександр Шовковський

52a501fcd0601bc8d51439c7bc213f0e

Найуспішніший воротар в історії незалежного українського футболу, легенда збірної та київського «Динамо» в збірній, як не дивно, не працює зі своїми колегами за амплуа. Для голкіперів в команді є Регуеро.

А от Олександр Шовковський, який прийшов до складу не влітку 2016-го, а на два роки пізніше, виконує роль головного комунікатора між тренерським штабом і гравцями. Сашо за відгуками багатьох колег і журналістів – один з найбільш освічених та інтелігентних футболістів в Україні. Тож не дивно, якщо після звільнення Андрія Шевченка керувати збірної УАФ довірить йому.

Схожі записи