В Індії введуть податок на криптовалюти

Про це повідомляє Reuters. Розмір податку – 30%.

Окрім розміщення прибутків від криптовалют та NFT-токенів до найвищого податкового діапазону в Індії, міністрка фінансів заявила, що збитки від їх продажу не можуть бути компенсовані іншим доходом, створюючи ще один стимул для торгівлі та інвестицій у цифрові активи.

За оцінками галузі, в Індії налічується від 15 до 20 мільйонів криптоінвесторів із загальним обсягом криптовалютних активів близько 400 мільярдів рупій (5,37 мільярда доларів). Офіційних даних про розмір індійського крипторинку немає.

Прихильники цифрових валют сподіваються, що запровадження податків може позбавити криптоіндустрію від деяких більш незручних дій, які розглядав уряд раніше.

«Тридцятивідсотковий податок на прибуток від віртуальних цифрових активів, хоча й високий, є позитивним кроком, оскільки він узаконює криптовалюту та натякає на оптимістичні настрої щодо подальшого використання криптовалют і NFT», – пояснив виконавчий директор криптовалютної біржі ZebPay Авінаш Шекхар.

Податкові консультанти врахували, що фізичні особи можуть сплачувати більше 30% свого криптоприбутку в якості податкових та інших зборів.

Криптобіржі також сподівалися, що новий податковий режим буде сигналом про визнання владою цифрових валют і запевнить компанії, що вони можуть вийти на ринок.

«Ми також сподіваємося, що такий розвиток подій усуне будь-яку двозначність для банків, і вони зможуть надавати фінансові послуги для криптоіндустрії», – додав генеральний директор WazirX, іншої біржі віртуальних валют Нішал Шетті.

Центральний банк Індії висловив «серйозне занепокоєння» щодо криптовалют на тій підставі, що вони можуть спричинити фінансову нестабільність. В результаті кілька банків розірвали зв’язки з криптокомпаніями.

Міністрка фінансів Нірмала Сітхараман також повідомила, що центральний банк запровадить цифрову валюту у наступному фінансовому році з використанням блокчейну та інших допоміжних технологій.

“Впровадження цифрової валюти центрального банку дасть великий поштовх цифровій економіці. Цифрова валюта також призведе до більш ефективної та дешевшої системи управління валютою”, – додала посадовиця.

Варто додати, що у вересні 2021 року Сальвадор став першою країною світу, де криптовалюту зробили законним платіжним засобом нарівні з доларом США (з 2001 року – офіційна валюта Сальвадора). Нещодавно Міжнародний валютний фонд порекомендував Сальвадору відмовитись від цього рішення.

Також минулого року почали легалізацію біткоїна в Україні.

Схожі записи