Легалізація криптовалюти в Україні (Закон про БІТКОІН)

bitkoin

Український Парламет ухвалив в другому читанні, а також в цілому так званий “Закон про біткоїн”, який запроваджеє регулювання віртуальних активів.

За даний законопроект проголосували 276 народних депутатів Верхвної Ради.

Закон про біткоін: мета

“Метою закону є комплексне регулювання відносин, що виникають щодо створення, випуску в обіг та обігу віртуальних активів, зокрема, укладення й виконання правочинів з ними, а також забезпечення законодавчого врегулювання принципів функціонування ринку віртуальних активів, зокрема, забезпечення уніфікованого підходу до організації торгівлі віртуальними активами”, – повідомили в пресслужбі парламенту.

Що таке криптовалюта в Україні?

Прийнятий закон визначає віртуальні активи як “сукупність даних в електронній формі, яка має вартість”.

Віртуальні активи (Біткоін/Bitcoin, Стеллар/stellar, Ефір/Ethereum) будуть ділити на забезпечені (посвідчують майнові або немайнові права, в тому числі права вимоги на інші об’єкти цивільних прав – речі, гроші, послуги, інформація тощо) та незабезпечені.

Криптовалюта не буде засобом платежу на території України, але нею можна буде законно розпоряджатися, в тому числі обмінюючи на інші віртуальні активи, гроші чи валютні цінності.

Закон передбачає, що володіння, користування та розпорядження віртуальним активом буде фіксуватися в системі обігу віртуальних активів.

Заплановано, що пержавне регулювання та контроль за обігом віртуальних активів буде здійснювати Міністерство цифрової трансформації, однак сам механізм контролю за обігом “біткоінів” незрозумілий.

Серед іншого законопроєкт визначає правовий статус та вимоги до постачальників послуг, пов’язаних з віртуальними активами, через проходження процедур державної реєстрації одного або декількох видів діяльності:

  • зберігання або адміністрування віртуальних активів та ключів віртуальних активів
  • обмін віртуальних активів;
  • переказ віртуальних активів;
  • участь і надання фінансових послуг, пов’язаних із пропозицією емітента та/або продажем віртуальних активів.

Рекоменуємо прочитати наступну статтю: Як купити біткоін: 5 важливих правил купівлі криптовалюти.

Хочемо нагадати, що згіно оцінок Мінцифри, Україна входить у ТОП-3 серед спільнот блокчейн-розробників та ТОП-5 із застосування безготівкових платежів у світі.

Регулювання обігу криптовалюти в Україні на даний момент перебуває на початковй стадії, а тому очікуємо на прийняття підзаконних актів щодо використання віртуальних активів.

Схожі записи