NASA підтвердило, що марсохід Perseverance запечатав перший зразок породи для повернення на Землю

_110945691_5

Якщо все піде за планом, Perseverance збере ще кілька десятків таких зразків, і всі вони будуть доставлені на Землю для аналізу приблизно за десять років.

Томас Зурбухен, глава Управління наукових місій NASA, зазначив, що для всієї науки NASA це воістину історичний момент.

«Так само, як місячні місії Аполлона продемонстрували неминущу наукову цінність повернення зразків з інших світів для аналізу тут, на нашій планеті, ми будемо робити те ж саме зі зразками, які збирає Perseverance, в рамках нашої програми повернення зразків з Марса», — Зурбухен.

Також він додав, що,«використовуючи найсучасніші наукові інструменти на Землі, ми очікуємо приголомшливих відкриттів в широкому спектрі наукових областей, включаючи дослідження питання про те, чи існувало коли-небудь життя на Марсі».

Perseverance приземлився 18 лютого в кратері Єзеро на Червоній планеті, в якому мільярди років тому перебували дельта річки і озеро. Марсохід відправили з метою виявлення ознак давнього марсіанського життя. Він зможе зібрати до 43 зразків незайманої природи, які будуть доставлені на Землю в рамках спільної кампанії NASA і Європейського космічного агентства, можливо, вже в 2031 році.

Схожі записи