NFT- це? Як вибрати NFT

nft_ce

Як показує практика, інтерес до невзаємозамінних токенів (NFT) продовжує зростати. На тлі зростання популярності теми великий розробник ігор Ubisoft оголосив про запуск власного NFT-маркетплейсу. На ньому будуть продаватись цифрові товари під назвою Digits, кожен з яких отримає унікальний номер.

Що таке NFT?

NFT (non-fungible tokens) означає «невзаємозамінний токен». Кожен є NFT неповторний і існує в єдиному екземплярі, його не можна розділити, а вся інформація про його автора, покупця і всі операції з ним надійно зберігається в блокчейні. Іншими словами, NFT – це цифровий сертифікат, що прикріплений до унікального об’єкта.

Власні NFT випускають спортсмени, музиканти та інші знаменитості, це популяризує сферу незмінних токенів. На цьому тлі ринок активно зростає, але розібратися у ньому непідготовленій людині вкрай складно. Експерти розповіли, як обирати NFT для подальшого розпродажу і чи можна на цьому заробити?

.

Як вибрати NFT?

На класичному арт-ринку є мистецтвознавці, які оцінюють твори та виставляють певну ціну. Любителі мистецтва, колекціонери на довірі до професіоналів купують твори.

У світі крипто-арту немає авторитетної постаті (у цьому проявляється ідеологія децентралізації, немає господаря становища, залежності, протекції та правил) Художник виставляє NFT за своєю ціною, потім наступний покупець ставить свою ціну та чекає, хто з нею погодиться.

Експерти NFT радять відвідати маркетплейси, які мають кураторський відбір. Можна передплатити відомих ілюстраторів, дизайнерів і купувати їх роботи — у цьому випадку доведеться трохи почати розбиратися в темі, відвідати пару виставок сучасних художників, багато хто з них намагається продавати свої NFT.

Стратегії вибору NFT

Перша стратегія вибору NFT

Перша стратегія передбачає покупку NFT від маловідомих, але перспективних художників, ілюстраторів та розробників. Однак така стратегія має на увазі наявність великої експертизи в якомусь напрямку, щоб можна було оцінювати перспективи авторів. Це можна порівняти з роботою футбольного тренера, який намагається розглянути юні таланти. У будь-якому разі такі вкладення не принесуть багато грошей у короткій перспективі, але вдало куплені токени можуть кратно зрости за зростанням популярності їх автора через кілька років. Ця стратегія звичайного колекціонера мистецтва, перенесена у цифровий світ.

Друга стратегія вибору NFT

Друга стратегія має на увазі покупку ігрових NFT, які використовуються в тій чи іншій екосистемі: наприклад, для апгрейдів, розмноження чи створення нових «артефактів». У випадку з ігровими токенами слід збирати колекції та використовувати внутрішні механіки ігор, щоб підвищувати їхню вартість перед продажем. Такий метод приносить менше доходів, але цикл угоди в них набагато коротший. Однак знадобиться багато часу на вивчення механік ігор та вигідних способів об’єднання токенів у якісь цінніші колекції.

Чи можна заробляти на продажі NFT?

Купівля та продаж NFT як заробіток у чомусь схожі на звичайне колекціонування. Теоретично можна поставити діяльність на потік і перетворити на прибутковий бізнес, але для цього потрібна експертиза і висока залученість. Просто як хобі такий спосіб малопривабливий. Це може принести в моменті великі гроші, але якщо пощастить. таку справу не можна назвати стабільним джерелом доходу, як, наприклад, той же трейдинг взаємозамінними токенами, упевнений експерт.

Один із варіантів заробітку на NFT — стати крипто-арт-дилером. Щоб купували саме у вас і з вашою ціною неодмінно погоджувалися, то шлях один — розвивати свій смак, занурюватися у світ мистецтва.

Схожі записи