Як користуватися Джавеліном. Інструкція

javelin_02

Даною статею наше видання розпочне цикл корисних розповідей, які можуть стати у пригоді кожному українцеві у найблищий час.

Отже про Джавелін, а точніше про FGM-148 «Джавелін» (Javelin).

Джавеліни (Javelin): як працюють?

Загальні дані про Javelin

FGM-148 «Джавелін» (англійською FGM-148 Javelin — «дротик») — це переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК), який створюється на американських підприємств Raytheon та Lockheed Martin. Джавелін, це перший серійний ПТРК третього покоління, на якому встановлено приціл типу «вистрілив-забув», оскільки ракета має теплову голівку самонаведення, тому операторові даного ракетного комплексу немає необхідності супроводжувати і коригувати політ ракети після пострілу (запуску), поки вона наближається до цілі.

Слід заначити, що військовослужбовець також може вибрати один із двох режимів атаки ракети: атака згори, для бойового ураження броньованої техніки у менш захищений верх, або атака по прямій лінії.

Що знищує Джавелін?

Javelin призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об’єктів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості — гелікоптерів або БПЛА.

Як користуватись Джавеліном (Відеоінструкція)

Пропонуємо читачам інструкцію, яка надана Командуванням Сил спеціальних операцій ЗСУ.

Звертаємо увагу на наступнці важливі речі, які треба врахувати при кроистуванні Джавеліном:

  • Перед початком наведення на ціль та пострілом, необхідно переконатися, що позаду вас нікого немає. Зважайте, що зона позаду вас на відстані 25 метрів має бути вільною (сектор 60 градусів).
  • Переконайтеся, що перед вами мінімум 5-6 мерів вільного простору.

javelin_01

Схожі записи