Дізнайтесь, чим небезпечні тести у «Facebook»

gra

У «Facebook» шаленої популярності набули онлайн-тести на кшталт «Яка ти кінозірка?», «Хто ти у Грі престолів?» чи «Який ти гусь?» або ж «Яка ти домашня тваринка».

Попри сумнівну цінність такого роду тестів, їх проходять як діти, так і дорослі із кількома освітами і серйозними посадами. Для декого це просто інтерактивний жарт, а хтось сприймає це серйозно.

Також читайте: Facebook створив месенджер для дітей (ВІДЕО)

Однак, на перший погляд, просто смішні тести несуть у собі певну небезпеку.

Результати таких тестів отримують за кілька хвилин, але потрібно дати доступ до свого профілю.

Саме у цьому полягає небезпека, бо мало хто з користувачів дочитують умови, на яких надають доступ до своїх персональних даних. Але навіть, якщо й дочитують, то у цих запитах не завжди правдиво описано, яка саме інформація потрібна.

Ви не завжди контролюєте, який саме лінк публікуєте з результатами тесту – він може містити щось компрометуюче або навіть вести на сторінки з шкідливим кодом. Як результат – спам на ваш мейл, телефон і т.д.

Також читайте: Як просто позбутись вірусу у «Facebook»

При цьому сама адміністрація «Facebook» знімає з себе відповідальність за наслідки такого доступу.

Цілком ймовірно, що ваша фотографія може потім виявитися в неналежному місці, а власник сервісу посилатиметься на договір – ви йому дали право використовувати зображення де завгодно, в тому числі для реклами цього самого сервісу.

Якщо раніше зловмисники витрачали місяці для збору подібної інформації, то завдяки подібним «тестам», користувачі самі дають їх.

Зазвичай основне, що потрібно авторам тестів, – це ваш список друзів. кілька років тому у «Facebook» ввели обмеження на дані, які мережа віддає через API. Отримати список друзів можна тільки тим, хто теж встановив такий додаток.

А що теж досить важливо – такі тести можуть зіпсувати загальне враження від вашого облікового запису. Роботодавці або бізнес-партнери можуть перевіряти профайли потенційних співробітників: якщо стрічка забита тестами – отримати роботу або контракт буде складніше.

Якщо ви все ж піддались спокусі і таки перевірили «Яка ти домашня тваринка», то скористайтесь з наступних порад.

У налаштуваннях приватності у «Facebook» можна обмежити можливість для інших користувачів додавати до вас на стіну пости, якщо ви там відзначені.

Можна відключити індексацію вашого профілю пошуковими системами, обмежити пошук вас за номером телефону або електронної пошти у «Facebook» і інші корисні речі.

Також читайте: Як набрати букву «ґ» на клавіатурі?

Соцмережа часто просить вас повідомляти деталі про себе (школу, виш, місця роботи, хобі та уподобання), але не обов’язково давати відповіді на всі ці питання, бо вони будуть по замовчуванню будуть доступні у відкритому доступі, а ви не будете пам’ятати про них.

У «Налаштуваннях» є окрема вкладка «Додатки», де ви можете знайти перелік додатків, в яких ви авторизувалися через Facebook, цей список можна регулярно чистити.

Схожі записи