Цукерберг вдарить по YouTube відеосервісом Watch

facebook_watching

Найбільша соціальна мережа у світі «Facebook» запускає відеоплатформу Watch.

«Facebook» має намір серйозно розвивати відеопродукцію і в майбутньому конкурувати з відеохостингом YouTube та звичайним телебаченням.

Платформа Watch міститиме оригінальний контент, вироблений партнерами ексклюзивно для «Facebook». Серед уже оголошених партнерів американська бейсбольна ліга MLS, баскетбольна NBA, музичне видання Billboard, National Geographic і навіть NASA. Поки Watch доступна для обмеженого кола користувачів в США, але планується і міжнародний запуск.

Також читайте: «Facebook» нещадно каратиме за фейки

Watch поділить відео за принципом: «Найбільш обговорюване», «Що змушує людей сміятися» і «Шоу, які дивляться ваші друзі».

Функція «Список для перегляду» (Watchlist) дозволяє підписуватися на авторів і відстежувати нові відео на кшталт каналів YouTube.

Окрему стрічку для відео «Facebook» запустив у США ще у минулому році, однак досі до неї потрапляли хіба невеликі аматорські ролики чи короткі новинні кліпи.

Натомість, за задумом компанії Цукерберга, відеострічку замінить нова вкладка Watch, де будуть викладені відеопрограми, багато з яких створені на гроші «Facebook».

Нову функцію спочатку тестуватимуть користувачі зі США, потім вона стане доступною і для решти світу.

Деякі відеопрограми будуть тривати понад 10 хвилин, що значно більше, ніж зазвичай дивляться користувачі зараз.

Вкладка Watch буде персоналізованою для кожного користувача: насамперед до неї потрапить відео, які подобаються друзям. Натомість у процесі перегляду або після буде можливість коментувати, спілкуватися з друзями, створювати співтовариства за інтересами.

Як відзначає засновник мережі Марк Цукерберг, перегляд відео не обов’язково повинен бути пасивним.

«Facebook» планує наростити свої доходи з допомогою Watch. Ексклюзивні партнери «Facebook» отримають 55% прибутку, який буде надходити завдяки рекламним вставкам, решту заробить соцмережа.

Відомо, що «Facebook» уже уклав контракти з компаніями Vox Media, BuzzFeed, ATTN, Group Nine Media та іншими, які орієнтуються на аудиторію у віці 30-40 років – так званих мілленіалів. Facebook вже підготував для нового сервісу відеопередачі каналу National Geographic, відеоролики жіночої національної баскетбольної асоціації, матчі американської бейсбольної ліги і шоу для батьків від компанії Time Inc.

Деякі шоу «Facebook» спонсорував сам. Як зазначають у компанії, у майбутньому планується дати можливість будь-якому творцеві контенту створювати свої шоу.

Читайте також: Як просто позбутись вірусу у «Facebook»

У минулому році у компанії визнали, що у новинних стрічках уже не залишилося місця для реклами, але місце таке є у відео. І чим довші відеоролики – тим більше місця для брендів. З новим відеосервісом з’явиться суттєво більше можливостей для розміщення реклами.

Схожі записи