Чорна п’ятниця: історія виникнення

chorna_pyatnicya

Зараз Чорна п’ятниця відкриває сезон розпродажів та покупок подарунків. Однак спочатку вона мала набагато менш позитивний зміст.

Чорна п’ятниця – історія

Вислів «Чорна п’ятниця» виник у другій половині XIX століття, і він не мав нічого спільного з шопінгом. У п’ятницю 24 вересня 1869 року у США відбувся крах ринку, спричинений падінням цін на золото. Економіка Америки не могла оговтатися від цієї кризи кілька років.

Однак часи змінюються, і через сторіччя перше значення «Чорної п’ятниці» було забуте. У 50-60-х роках XX століття його почали використовувати поліцейські Філадельфії для позначення автомобільних пробок.

Щороку у п’ятницю після Дня подяки місто заповнювали охочі купити новорічні подарунки. Вони викликали затори на дорогах та стовпотвори в магазинах, провокуючи невдоволення офіцерів поліції.

Чорна п’ятниця сьогодні

Зараз Чорна п’ятниця відкриває сезон розпродажів та покупок подарунків.

Ставлення до Чорної п’ятниці неоднозначне.

У більшості американців вона асоціюється зі святом, шансом зробити вигідні покупки. Деякі видання навіть називають Чорну п’ятницю «найкращим днем ​​для покупки телевізора».

Проте є й протилежний погляд. Останніми роками магазини США починають відмовлятися від Чорної п’ятниці, мотивуючи це тим, що після Дня подяки співробітникам та покупцям краще провести час із сім’єю. Погану репутацію цієї події також створюють випадки травм та смертей, які відбуваються щороку через тисняву на розпродажах.

Проте Чорна п’ятниця залишається найприбутковішим періодом у році. Згідно зі статистикою, у США продажі становлять мільярди доларів всього за день. Так виникла нова асоціація з назвою: in the black в англійській мові означає «вийти в плюс», тобто отримати прибуток.

Схожі записи