Через катастрофічний стан Дніпра під Києвом розвелись медузи (ФОТО)

meduzzz

У Дніпровських водосховищах виявили морську рибу голку і дрібну медузу.

2-1

Як потрапили морські мешканці у річку Дніпро і розвелись аж під Києвом пояснюють в Асоціації рибалок України.

«Тільки в спогадах класиків Дніпро залишився «широким» і «могутнім». Річку перегородивши дамбами – убили, позбавивши природної течії. У каскаді Дніпровських водосховищ за всі ці роки утворилася своя екосистема, відмінна від річкової», – зазначає голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

oleksandr_chistyakov

На його думку, у всіх бідах стародавньої річки Європи винна людина.

Також читайте: Сміттєвий континент стрімко росте у Тихому океані (ФОТО, ВІДЕО)

«По берегах стоять мегаполіси, металургійні, хімічні гіганти зі своїми зливами. Земельний і Водний Кодекс чітко регламентують відстань природоохоронної прибережної смуги, на якій категорично заборонена господарська діяльність, крім рекреації, незважаючи на це поля впритул підійшли до водойм і після рясних дощів вся хімія з них потрапляє у водойми. По дренажних каналах, малих річках вона потрапляє в Дніпровські водосховища. Додамо до цього те, що фактично всі автомийки скидають відходи свого виробництва в ливньовки, за якими минаючи очисні споруди ця брудна вода, насичена автомобільними маслами і авто хімією, безперешкодно потрапляє прямо в Дніпро. Це далеко не повна картина ганебного відношення до головної річки України, з якої п’є воду 2/3 її населення. За твердженням вчених вода у водосховищах нагадує коктейль зі всієї таблиці Менделєєва. Завдяки всьому цьому склад води змінився, що і дало можливість оселитися в каскаді Дніпровських водосховищ мешканцям морських лиманів», – пояснив Олександр Чистяков.

Також читайте: Майже 2000 червонокнижних кажанів оселилися на львівському балконі (ФОТО)

За його словами, якщо ще 3 роки тому рибу голку і деякі види бичків можна було зустріти лише у Дельті Дніпра і на Каховському водосховищі, то сьогодні вони в достатку зустрічаються вже у столичних затоках.

1-1

А ось дрібна медуза Craspedacusta sowerbyi (амазонська прісноводна медуза з Південної Америки) кілька років тому деколи зустрічалась, а зараз в деяких затоках вода як кисіль через її розмноження.

Також читайте: Netflix виклав у відкритий доступ документальні фільми про планету (ВІДЕО)

Як пояснює Олександр Чистяков, ця медуза – прибулець, вона не характерна вітчизняній природі. Він припускає, що могла потрапити у води Дніпра хіба з чийогось акваріума.

Сам різновид походить від справжніх медуз, схожий з ними за структурою, має щупальця, тобто це справжня, повноцінна медуза, правда, суттєво менша від своїх морських родичів.

3-1

Як зазначають в Асоціації рибалок України, поява морських мешканців в дніпровських водах говорить про катастрофічний стан Дніпра. Вони мешкають в столичній акваторії прямо під «вікнами» Верховної Ради, і це яскрава демонстрація неналежного ставлення до найбільшої річці країни, наголошують рибалки.

Також вони відзначають, що Дніпро катастрофічно заростає і міліє: «Тільки в столичній акваторії 57 мілин, які через 3 – 5 років можуть перетворитися в острови, якщо не вжити екстрених заходів».

Схожі записи