Майже 2000 червонокнижних кажанів оселилися на львівському балконі (ФОТО)

kag00

На балконі житлової багатоповерхівки у Львові оселилося 1700 кажанів, які занесені до Червоної книги України.

Як розповів співробітник Інституту екології Карпат НАН України Андрій-Тарас Башта, до якого сім’я львів’ян звернулась по допомогу, виявлені кажани виду вечірниця дозірна. За його словами, це абсолютний рекорд кількості кажанів, виявлених на одному балконі.

«На настійне прохання господарів мусив їх звідтам забрати. Відповідно, під час збору і порахував (1700 плюс-мінус до 20 ос.). Процес пошуків і збору/ловлі тривав майже 4 год. Оскільки зараз у Львові тепло, кажани були випущені й подалися шукати нові місця для зимівлі», – каже Андрій-Тарас Башта.

Мешканці квартири на вул. Мазепи помітили кажанів раніше, але спочатку їх сприйняли як тимчасових гостей. Однак їх кількість лише зростала, тому вирішили таки звернутись до фахівців.

Хоч може здатись, що на фото не має аж стільки кажанів, та науковець запевняє, реально виглядало навіть більше, просто фото не охоплять всього, що там було: «в тумбі (в т.ч. й у шухлядах), з усіх боків навколо неї, в порожнині під нею, за кришкою стола, спертої до стіни, у мішках з городиною (десь по 150-200 в кожному) і під ними…».

«Розумію, що не віриться… Але бачили б ви господарів, коли почав тих кажанів виносити…», – відповів недовірливим користувачам «Фейсбуку» Андрій-Тарас Башта.

kag1
kag2
kag3
kag4
kag5

Вечірниця дозірна або ще її називають руда – вид кажанів, один із трьох видів вечірниць у фауні України. Має довжину 8 см та розмах крил 35 см, є одним із найбільших видів кажанів Західної та Центральної Європи.

Це вид кажанів поширений в Європі, Азії та Північній Африці. Інколи мешкає у містах. багато кажанів є у Гамбурзі, Відні, Брно та інших великих європейських містах. Також досить широко поширена і в Україні.

Узимку руда вечірниця впадає у сплячку, як і решта кажанів помірних широт. Зазвичай для неї дупла занадто холодні, тому шукає печери або штучні споруди, такі як горища.

З 2009 року вечірницю дозірну включено до Червоної книги України.

Схожі записи