Facebook створює власну операційну систему

fb0

Соціальна мережа «Facebook» взялась за розробку своєї операційної системи.

Команду розробників очолив відомий інженер, співавтор Windows NT Марк Луковскі.

Читайте також: Як видалити свій акаунт в Instagram

Власна операційна система дозволить «Facebook» оптимізувати роботу своїх девайсів (розумних дисплеїв Portal і шоломів віртуальної реальності Oculus VR). А головне – це має допомогти знизити залежність від компанії Google Android.

Читайте також: На противагу Facebook і Twitter: запущено соцмережу без реклами

Цю інформацію частково підтвердив глава підрозділу «Facebook» AR/VR Фікус Кіркпатрік. Зокрема, він стверджує, що майбутні апаратні розробки його відділу не потребуватимуть програмного забезпечення від Google, що знизить або повністю прибере залежність від даної компанії.

Також, як стало відомо, «Facebook» працює над окулярами доповненої реальності (AR). Очікується, що проект з кодовою назвою Orion представлять не раніше 2023 року і до цього часу у компанії напевно буде готова власна ОС. Цікавою особливістю цих окулярів має стати нейроінтерфейс, який дозволить керувати окулярами за допомогою думки.

fb

Окрім цього, «Facebook» займається розробкою власного процесора, а також голосового помічника.

Читайте також: 22-річна блогерка офіційно обійшла Марка Цукерберга

Очевидно, що «Facebook хоче долучитись до когорти компаній Apple і Google, які повністю контролюють свої апаратні та програмні платформи. Це дозволяє їм не лише оптимізувати роботу пристроїв, але і завадити витоку інформації.

Схожі записи