Основні поради для підвищення особистої продуктивності

13864

В сучасному світі кожен задається питаннями, як підвищити особисту продуктивність. Сотні а то й тисячі мотиваційних роликів, статей тренінгів та книг наповнені мільйонами порад, які повинні спрямувати ваше життя у продуктивне русло. Біда в тому, що більшість людей стараються осягнути правила успіху «великих» людей, при тому нехтуючи елементарними речима, які стоять основою для подальшого насадження та укорінення різноманітних корисних звичок.

Перша порада, вона ж основна і, мабуть, найбільш банально зрозуміла – якісний сон

Не суттєво, займаєтесь Ви спортом, бігаєте зранку, читаєте книги чи маєте за звичку слухати класичну музику. Усе це, звичайно, добре, але першочерговою основою для всіх цих корисних звичок є якісний сон. Людський організм повинен отримувати своїх 8-9 годин сну для нормального функціонування тіла, гормонів та інших процесів в організмі. Це, в свою чергу збалансує біоритми, покращить настрій, знизить нервозність, підвищить рішучість. Здавалося б проста річ, як сон – але скільки з нас нехтує нею! Отож, якщо хочете якісно проводити свої дні, бути максимально продуктивним – спіть. Візміть це за правило, зробіть собі звичку – але не менше 8 годин щодня, а ще краще якщо лягати та прокидатися в один і той же час (з 22:00 по 06:00 ідеально). Звичайно, бувають форс-мажори, непередбачувані обставини, але Ви повинні чітко усвідомлювати, що в порівнянні з переглядом телевізора та зависанням на фейсбуці, сон повинен бути завжди в пріоритеті. Перестаньте декларувати цю ціль, постійно переносити її або придумувати банальні виправдання. Просто почніть спати нормально і вже за місяць на Вас очікує разючий ефект.

Друга порада сильно Вас не здивує – їжте

При чому зверніть увагу, ця порада не звучить як «якісно» харчуйтесь. До цього ви ще дійдете. В даному випадку ця порада повинна Вас спонукати харчуватися тричі, а ще краще – п’ять разів на день. Здорове харчування це звичайно круто, але у багатьох з нас навіть «погано» харчуватися не виходить. Суть поради в наступному – багато з нас зранку перед робочим днем встигає з’їсти нашвидкуруч зроблену «канапку» і біжить покоряти вершини! Куди? Сядьте нормально поїжте. Свіжі овочі, фрукти, молочна продукція, каші – це вже на Ваш вибір, але сніданок повинен бути усвідомленим процесом, під час якого з’їдається «достатня» кількість їжі. Це, у свою чергу, теж додасть немалу лепту до Вашого чудового самопочуття.

Третя порада – нуль соцмереж

Так, саме так – мінімізація практично до нуля. «В сучасному світі не обійтись без соцмереж» – скажете Ви. Та ні, на жаль фактично у всіх випадках (крім тих, коли Ваша робота пов’язана безпосередньо з розробкою соцмереж) для Вас це марна трата часу. Інстаграм, фейсбук, ютюб – мало того, що безкінечний потік новин постійно пожирає наш час, так ще й не дає сконцентруватись, постійно відволікаючи нас від важливіших задач у «реальності». Людський мозок, як і у випадку з сигаретами, формує «петлю звички, внаслідок якої при перегляді фотокарток у інстаграмі у вас виділяється нейромедіатор дофамін, який відповідає за кайф при досягненні цілей та виконанні задач. Отож, виробляється «синетичний» замінник, спілкування в інтернеті стає цікавішим ніж звичне «живе» спілкування.

Тим паче, якщо уважно прослідкувати за цими «пожирачами» часу, то Ви побачите, що в середньому тратите на них 1-2 години в день. Про те, яку користь може принести цей час на дистанції в 1-2 роки нема що й говорити, все само собою зрозуміло.

Радимо Вам проаналізувати Ваші успіхи по цих трьох пунктах. Пам’ятайте як би банально це не звучало – це потрібно виконувати, а не просто знати. І виконувати стабільно, ввести в звичку. Якісний сон, збалансоване харчування та проведення часу у реальному, а не віртуальному житті – зроблять Вас активним, продуктивним, забезпечать хороший, стабільно хороший настій, а головне – базу для засадження зерна майбутніх хороших звичок, про які ми обов’язково Вам напишемо.

Схожі записи