Сміття на орбіті Землі: є ідея

Сатурн — шоста планета від Сонця, має одну з найвидовищніших і найскладніших систем кілець у місцевій зоряній системі.

За даними вчених американського Університету Юти, скоро схожі кільця можуть з’явитися і у Землі, але складатися вони будуть не з каміння та льоду, а з космічного сміття. І сформують їх самі люди.

Космічне сміття на орбіті Землі

На даний момент Європейське космічне агентство (ЕКА) нарахувало близько 170 млн. частинок космічного сміття різного розміру, що обертаються навколо Землі. Більшість із них невеликі, але навіть невеликі об’єкти цілком можуть загрожувати безпеці космічних польотів та орбітальним місіям. Об’єм космічного сміття за останні десятиліття значно виріс у кількості та масі через часті пуски, космічні інциденти та іншу техногенну активність.

Сьогодні сукупна маса космічного сміття сягає близько 7500 тонн.

За словами професора робототехніки Університету Юти Джейка Еббота (Jake Abbott), «Земля знаходиться на шляху до того, щоб мати власні кільця. Тільки вони складатимуться зі сміття». Еббот роками працює із магнітами. Він та його команда інженерів зараз шукають спосіб очистити навколоземний простір від сміття за їх допомогою.

smittya_na_orbiti

. .

Як прибрати космічне сміття?

За словами дослідників, вони з’ясували, як маніпулювати об’єктами, що потрапляють у сферу дії магнітних полів, навіть якщо вони не містять магнітних металів — космічне сміття часто складається з легких немагнітних матеріалів. Вчені протестували розробки, рухаючи мідну кульку на пластиковому плотику в ємності з водою. Магніти рухали сферу не лише за площею імпровізованого «водойми», а й могли обертати саму кульку.

На думку вчених, технологія може використовуватися космічними роботами для зміщення сміття з найближчої орбіти і видалення його далі в космос — навіть не торкаючись уламків. Результати дослідження нещодавно опубліковані у журналі Nature. За словами Еббота, тепер поява технології для створення власних кілець Землі просто справа техніки. Примітно, що про повне звільнення від сміття вже не йдеться. Його просто покладуть в акуратні кільця, щоб воно не заважало.

Схожі записи