Квентін Тарантіно і суд через «Кримінальне чтиво»

kventin_tarantino

Зовсім нещодавно з’явилася новина, що Квентін Тарантіно виставить на аукціон на онлайн-маркетплейсі OpenSea ексклюзивний контент по фільму «Кримінальне чтиво» — сім сцен, що не увійшли до фільму, і рукописний сценарій з аудіокоментарями — у вигляді незамінних токенів (NFT). Передбачається, що сцени з «Кримінального чтива» та інші лоти будуть доступні для перегляду лише їхнім власникам, особистість яких буде також захищена за бажанням.

Тарантіно та суд з Miramax

Кінокомпанія Miramax направила режисерові листа, в якому вимагала призупинити аукціон, оскільки, на думку її представників, Тарантіно таким чином порушує інтелектуальні права на фільм, що належить студії, пише The Hollywood Reporter.

«Поведінка Тарантіно змусила Miramax подати позов проти цінного співробітника, щоб забезпечити дотримання, збереження та захист договірних прав та прав інтелектуальної власності, що належать до одного з найбільш знакових та найцінніших проектів», — йдеться у позові. У компанії зазначили, що ініціатива Тарантіно вводить людей в оману, оскільки вона не схвалена Miramax та незаконна.

. . .

Права Квентіна Тарантіно на «Кримінальне чтиво»

Видання зазначає, що, згідно з контрактом режисера з Miramax, Тарантіно зберіг деякі права на продукцію, пов’язану з фільмом, у тому числі «альбом із саундтреками, на публікацію музики, живе виконання, публікацію в пресі (у тому числі сценарію, а також створення книг, коміксів та новел, в аудіо- та електронному форматах), на сіквели та ремейки — театральні та телевізійні (у тому числі в інтерактивних медіа), а також права на створення серіалу та спін-оффа».

kventin_tarantino_2

За даними The Hollywood Reporter, представники Miramax хотіли вирішити питання у позасудовому порядку, але безуспішно. Після цього вони звернулися до суду у Каліфорнії.

Адвокати Тарантіно вважають, що режисер діє згідно із законом, у рамках закріплених за ним прав (reserved rights) — особливо щодо можливості публікації сценарію.

«Кримінальне чтиво» (Pulp Fiction) вийшло 1994 року. Фільм отримав найвищу нагороду Канського кінофестивалю «Золоту пальмову гілку», 1995 року Тарантіно та співавтор Роджер Еварі отримали «Оскар» за найкращий сценарій.

В контексті вищесказаного, хочемо звернути увагу на Культові кримінальні комедії (Квентіна Тарантіно в тому числі), які варто побачити або подивитися знову.

Схожі записи