Догляд за папугою: харчування, вибір клітки та інші правила
Як говорив Екзюпері: «Ми відповідаємо за тих, кого приручили». І якщо ви вирішили купити собі папугу, маєте розуміти, що доглядати за ним справа не проста. Але, повірте, воно того варте.
Папуги набрали неабиякої популярності серед домашніх улюбленців. Більше, напевне, лише котів та собак. Але папуги – птахи наділені неабияким інтелектом, можуть стати вірними друзями. Розум середніх та великих папуг, наприклад породи корелла, рівняється до розуму собак. У загальному до книги рекордів Гінеса увійшов папуга, що не лише вмів говорити, але й розумів, що означають слова (коли йому вказували на предмет, він його називав). Тож сумнівів у тому, що папуги можуть бути досить кмітливими немає.
Ті хвилини, що ви проведете разом із пернатим другом, насправді безцінні і, безумовно, варті старань, аби папуга почувався у вашому домі зручно та вільно.
Тож ми наведемо кілька основних правил догляду за папугами, особливо в перший час. Правила універсальні для всіх папуг.
Правило догляду перше: Вибір Клітки
Вибирайте клітку середнього розміру: великі клітки ускладнюють процес приручення папуг, маленькі – тіснять їх. Запам’ятайте, якщо ваш папуга спить не на жердині, а десь на краю клітки, задумайтесь про її зміну.
Купуйте прямокутні клітки. Круглі клітки заважають папугам усамітнитись, птах може навіть впасти в депресію від постійного незручного житла.
Ставте пісочну ванночку на дно, задля особистої гігієни папуги. Клітка має мати дно, що легко витягується, але без сіточки, вона може пошкодити папузі лапки.
Правило догляду друге: Жердинки та Інтер’єр
Діаметром жердинка має бути в 2 рази більша, ніж у олівця. Це необхідно для правильного сточування кігтів. На початку (близько 3-4 місяців) краще використовувати пластмасові жердинки, оскільки в дерев’яних жердинках кліщі зберігаються краще. Через 5-6 місяців матеріал жердинки потрібно змінити з пластмаси на дерево.
Краще розмістити 2 жердинки, щоб папужці було де розважитися.
Правило догляду третє: Клімат
Температура +18… +25 градусів, без різких перепадів. Але найважливіше, аби не було протягів. Протяг може сильно застудити середнього папугу, на кшталт корелли, та навіть вбити хвилястого. Це доволі складно, адже повітря в приміщенні має бути свіжим.
Правило догляду четверте: Cвітло для папуги
День папуги триває близько 15-16 годин, тож на період зими, коли дні короткі, а ночі довгі, потрібно буде вмикати світло зранку та увечері.
Правило догляду п’яте: Місцезнаходження Папуги
Не рекомендується розміщувати клітку у коридорі чи на кухні, це місця, де є постійні перепади температури та протяги. Розмістіть клітку на рівні очей. Так буде простіше та зручніше як вам, так і папузі. Розміщуючи клітку низько, ви лякаєте папугу, він сприйматиме вас як хижака. Розмістивши клітку високо, ви, наче, говорите папузі, що він тут головний. Ці речі ускладнюють приручення та погано впливають на птаха.
Правило догляду шосте: Правильне Харчування Папуги
Чим різноманітніше харчування вашого папуги, тим здоровішим він буде. Довголіття папуги, в першу чергу, це харчування.
Годуйте папугу крупами, зеленню, фруктами та ягодами, білком та навіть живим кормом. Папуги – не вегетаріанці. Годувати їх можна яйцями, м’ясом та навіть комахами.
Категорично не можна годувати папугу кропом, петрушкою, базиліком та іншими спеціями, несвіжими фруктами та людською, соленою та перченою, їжею.
Правило догляду сьоме: Свіжа Вода
Вода завжди має бути свіжою, кімнатної температури. Не можна поїти папугу з крану. Зимою у воду можна додавати кілька капель лимонного соку.
Правило догляду восьме: Регулярне спілкування із папугою
Не забувайте, що ваша пташка – жива істота, котра вимагає уваги і турботи. Папуги – дуже товариські птахи, тому їх не слід залишати одних на довгий час.
Якщо Ви працюєте допізна, то краще вмикати папузі радіо. Так він буде думати, що він не один.
Намагайтеся спілкуватися якомога частіше, так ваш папуга не тільки швидше навчиться говорити, а буде відчувати себе безпечно та зручно, а головне – у люблячих руках.