Світовий рекорд швидкості в мережі інтернет 4G

shvydkyi_internet1

Увесь світ з нетерпінням чекає появи 5G-мереж, мереж бездротового зв’язку наступного покоління, що зможуть забезпечити справді запаморочливу швидкість обміну даними. Нагадаємо, що тестування 5G мереж планується вже скоро й в Україні. Але тим часом люди користуються існуючими 3G і 4G мережами, можливості яких вичерпані ще не до кінця. Це наочно продемонструвала фінська телекомунікаційна компанія Elisa, яка за допомогою декількох власних технологій і технологій, розроблених і реалізованих компанією Huawei, встановила новий світовий рекорд швидкості передачі даних в мережах 4G. Під час тесту, який проводився в лабораторних, тобто ідеальних умовах, швидкість передачі даних склала 1.9 гигабіт в секунду.

Elisa планує через певний час надавати клієнтам послуги підключення до мережі зі швидкістю до 1 Гб/сек.

Рекордна швидкість була отримана фахівцями компанії Elisa за допомогою ряду інноваційних алгоритмів, шляхом паралельної роботи на п’яти каналах, які використовують різні частоти, за рахунок використання технології 4×4 MIMO, яка визначає структуру радіоприймальних, передавальних пристроїв і антен, і технології 256 QAM, яка визначає модуляцію використовуваних радіосигналів. І цей випадок є першим в історії, коли весь перерахований набір технологій працював спільно з новітньою технологією Huawei LTE-Advanced Pro.

Встановлення нового рекорду швидкості обміну даними зовсім не означає, що клієнти компанії Elisa можуть очікувати надання їм послуг на такій швидкості. Вся справа полягає в тому, що під час рекордних тестів фахівці Elisa використовували можливості відразу п’яти різних діапазонів, 800, 900, 1800, 2100 і 2600 МГц. В реальності ж деякі з цих діапазонів зарезервовані для їх використання в мережах 2G і 3G. Однак, використання навіть в існуючих мережах інноваційних технологій компанії Huawei, дозволить користувачам відчути значну різницю швидкості.

Схожі записи