Замерз найвищий рівнинний водоспад України (ФОТО)
Найвищий рівнинний водоспад України, розташований у Тернопільській області, замерз.
Сам водоспад штучного походження – вода річки Джурин падає з висоти 16 м, ширина водоспаду 20 м, кількість каскадів 3. Водоспад називають як Джуринським, так і Чорвоногородським.
Також читайте: Ніагарський водоспад замерз (ФОТО, ВІДЕО)
Фото водоспаду виклав відомий мандрівник Віктор Гоцалюк. Він також провідав інший замерзлий водоспад, який називають «Дівочі сльози».
Існує щонайменше три версії походження штучного водоспаду:
За найпопулярнішою версією-легендою, водоспад створений турками-османами під час облоги Червоногородського замку в 1672 році. Щоб здобути замок, турки перерубали кам’яний кряж між двома сусідніми ділянками річища Джурина, скерувавши повноводну тоді річку, яка до того робила кількакілометрову петлю й огинала пагорб із замком, у нове річище. Так турецькі війська нібито звільнили собі доступ до стін замку.
Також читайте: Казкові знімки засніженої Японії (20 ФОТО)
Друга версія пов’язує виникнення водоспаду з масштабною перебудовою початку ХІХ століття, коли укріплений замок переробляли на палац. Тоді ж довкола палацу розбили величезний ландшафтний парк. Як елемент такого парку могли створити водоспад (за тодішньою модою).
Єдиною ймовірною версією щодо причин створення штучного водоспаду є потреба власників Червоногорода у власному млині. З одного боку, саме водоспад забезпечував його максимальну потужність, а, з іншого — в околиці не було млинів, й існувала велика потреба у млинарських послугах. Тому річку «роздвоїли» — частина води плинула старим річищем, а частина — новим, на якому й збудували млин. Це сталося до 1880 року (цього року вийшов I том «Географічного словника Польського королівства», в якому згадано про Червоногородський млин).