Виявлено 7 нових планет, на яких можливе життя (ФОТО, ВІДЕО)

planeta1

Нещодавно у NASA сенсаційно заявили про відкриття 7 планет, на яких можливе життя.

Анонсована екстрена прес-конференція NASA викликала неабиякий ажіотаж. Припускали, що виявлено позаземне життя і саме про це науковці хочуть розповісти. Натомість йшлося про виявлену досі не звідану систему планет.

Зокрема, за межами нашої сонячної системи виявили планети, які за розмірами схожі на Землю та на яких можливе існування життя.

Ці 7 планет обертаються навколо зірки, якій вже дали назву TRAPPIST-1 у сузір’ї Водолія. Сама система розташована на відстані 39,5 світлових років від Сонця.

planeta2

Три з семи планет мають на своїй поверхні «обмежені регіони з водоймами. Інші три можуть бути «населеними зонами». Вчені кажуть, що на цих планетах придатна для життя температура, а також існує вода у рідкому стані, яка фактично означає існування на планетах мікроорганізмів.

Сьома планета, ймовірно, є дуже холодною для рідкої води.

Вчені продовжують досліджувати відкриття і наголошують, що поки надто рано говорити, що там насправді є життя. Це наступне велике питання, яким вони займуться.

Відкриття TRAPPIST-1 має величезний вплив на шанси виявлення планет земного розміру в іншому місці. Якщо є сім на орбіті поблизу Сонця, то цілком можна припустити, що там є багато ще таких і вчені їх не бачили.

Вчені сподіваються, що у найближчі кілька років нові телескопи дозволять зробити прорив у дослідженнях космосу. «Хаббл» і «Кеплер К-2» вже направили на вивчення системи TRAPPIST-1.

Транзитний телескоп Exoplanet Survey Satellite (TESS) запустять у цьому році, а космічний телескоп Джеймса Вебба обіцяють у наступному.

Перші планети за межами нашої сонячної системи, відомі як екзопланети, були виявлені в середині 1990-х років. З тих пір було виявлено понад 3500 екзопланет. Якщо у галактиці Чумацький Шлях є 200 мільярдів зірок і кожна з них має принаймні одну планету, це мільярди можливостей для планет земного типу.

Схожі записи