В Україні уже працює 4G

smart4g

30 березня українські мобільні оператори запустили зв’язок четвертого покоління – 4G, наразі у деяких містах.

Зокрема, про запуск 4G заявила компанія lifecell.

«Ми першими запустили 4.5G (LTE Advanced Pro) у найбільшій кількості обласних центрів України! Відтепер ще більше фото, відео, музики, стрімів та спілкування з друзями у вашому телефоні на новій швидкості 4.5G Інтернету від lifecell», – сказано у повідомленні оператора.

Наразі зв’язок четвертого покоління запущений у низці найбільших міст: Києві, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі, Львові, Полтаві, Сумах, Івано-Франківську, Чернівцях, Одесі та Херсоні.

Також про запуску 4G оголосила компанія Vodafone на своїй сторінці в «Facebook» повідомила, що Київ, Львів та Харків уже з 4G.

Інші великі міста обіцяють також підключити найближчим часом.

Київстар поки не повідомляв, коли планує запусти 4G.

Також читайте: Технологію 5G почнуть тестувати в Україні

4G – стандарт четвертого покоління мобільного радіозв’язку, наступник 3G та 2G. Перший прихід поколінь відбувався при переході з аналогових (1G) до цифрових стандартів передачі на початку 1990-х (2G). Наступний крок (3G) приніс підтримку мультимедіа, передачу з розширеним спектром. Очікуваний перехід до 4G принесе All-IP із комутацією пакетів, мобільний широкосмуговий доступ із швидкостями до гігабіта за секунду при передаванні із використанням декількох несучих частот.

Основна практична різниця, помітна користувачеві, полягає в швидкості передачі даних. У теорії швидкість мережі 4G повинна бути в 10 разів вище, ніж швидкість в 3G мережах, однак на практиці різниця не така велика – підвищення становить приблизно в 4-5 разів. Крім того, швидкість 3G безпосередньо залежить від зони охоплення мережі.

Схожі записи