В Україні хочуть замінити міський громадський транспорт електричним

ekob

В Україні вирішили створити умови, які б стимулювали поширення електромобілів. Зокрема, про це почали говорити на урядовому рівні.

Днями у Києві навіть відбулась конференція «Інфраструктура електротранспорту 2020: вікна можливостей» у рамках спільного проєкту компаній EcoDrive та Прем’єр Експо.

mini

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій на цій конференції заявив, що уряд та Верховна Рада мають створювати умови для поширення електромобілів.

Також читайте: В Україні суттєво зріс попит на електромобілі: топ-5 найпопулярніших

За його словами, станом на кінець липня цього року в Україні зареєстровано вже майже 23 тисячі електромобілів і трохи більше гібридів, які разом складають близько 46 тисяч авто.

«Як власник електромобіля я мрію, щоб нас ставало лише більше, бо це інвестиції в здоров’я та екологію. Ключ до цього простий – здешевлення вартості електромобіля та розвиток інфраструктури. І початок цьому вже покладено, адже Національною транспортною стратегією до 2030 року передбачено стимулювання використання електромобілів. Найближчим часом ми плануємо оновити її положення, у тому числі щодо використання міського електричного транспорту. Проте наша головна задача – створити умови для виробництва електромобілів в Україні», – зазначив Владислав Криклій.

Мінінфраструктури також підтримує продовження дії звільнення від сплати ПДВ на ввезення до України електромобілів. Відомство ініціювало та активно долучилося до розробки ключових змін у державні будівельні норми в частині розміщення електрозаправок на дорогах.

Також читайте: Електрокари у Європі продають майже задарма

«Ми плануємо змінити ДБН та передбачити розміщення електрозаправок на всіх автомобільних дорогах загального користування, а не лише державного значення. Тому запрошуємо всіх бажаючих долучитися до цієї дискусії. Крім цього, за участю місцевих держадміністрацій працюємо, щоб забезпечити поетапну заміну міського транспорту на електротранспорт, зокрема, шляхом залучення кредитів на сприятливих умовах. Адже громадський транспорт має бути сучасним і комфортним для людей, як, наприклад, це є у Європі», – додав Владислав Криклій.

За перше півріччя 2020 року в Україні зареєстровано 3384 електромобілі, що на 16% вище показників 2019 року за аналогічний період.

Схожі записи