В електромобілів Volkswagen ID.3 значні проблеми з якістю (результати тестувань)
Світова прем’єра ID.3 відбулася рівно рік тому, попередні замовлення на нього почали приймати в травні минулого року, виробництво на заводі в Цвіккау запустили в листопаді в присутності Ангели Меркель, але живі машини стали надходити до клієнтів тільки в нинішньому вересні. Причиною настільки драматичної паузи частково став коронакрізіс, але головна проблема – це сире програмне забезпечення, через яке електричні хетчбеки довгі місяці сходили з конвеєра у вигляді напівфабрикатів і накопичувалися на складах в очікуванні доопрацювань.
У червні компанія Volkswagen визнала, що у ID.3 є проблеми з електронікою і оголосила, що на перших клієнтських примірниках буде недоступна частина функцій (зокрема, смартфони інтерфейси Apple CarPlay, Android Auto і широкоформатний проекційний екран), але ці функції можна буде активувати у дилера на початку наступного року. Зрив графіка виходу на ринок ID.3, за чутками, став основою причиною відсторонення глави концерну Volkswagen Герберта Дисса від безпосереднього управління однойменної компанією – за неї тепер відповідає новий топ-менеджер Ральф Брандштеттер.
. . . . .Результати тестувань Volkswagen ID.3
З урахуванням того апломбу, з яким компанія підносила ID.3 (епохальний і настільки ж важливий в історичному контексті, як Beetle і Goft), автолюбителі з хвилюванням очікували перших незалежних тестів електромобіля. Авторитетне і головне тестове німецьке видання auto motor und sport оперативно отримало хетчбек в топовії комплектації 1st Max 48 735 евро (це ціна без урахування екологічних субсидій). Очне знайомство німецьких колег з новинкою показало, що проблем у ID.3 набагато більше, ніж попереджали в Volkswagen.
Перш за все журналістів здивувало неохайна якість збірки електромобіля: криві стики, щілини і перекоси є як зовні, так і всередині. Якість фарбування внутрішньої сторони капота (будемо для простоти називати передню кришку відділення капотом, хоча 150-кіловатний двигун у ID.3 знаходиться позаду і обертає задні колеса) – на рівні гаражного автосервісу, немов фарбували з балончика. Пластик в салоні твердий і швидко брудниться, а оббивка сидінь на новій машині виглядають зношеною.
З електронікою зовсім біда: довгий запуск графічної оболонки і гальмування, хронічна втрата зв’язку «навігації» з супутниками, непрацюючі онлайн-сервіси та камера заднього виду, збої в голосовому управлінні. До того ж німецькі колеги відзначили, що сенсорний екран розташований занадто далеко від водія і керувати ним на ходу вручну незручно.
. .
Їде Volkswagen ID.3 між тим пристойно, по частині налаштування ходової – це справжній Volkswagen. Гальма – надійні та стабільні, незважаючи на те, що на задній осі встановлені старомодні «сковорідки». Запас ходу на одній зарядці при економному стилі водіння склав 359 км (сертифікована далекобійність по циклу WLTP версії з батареєю на 58 кВт год становить 440 км), але якщо їхати так, як це роблять звичайні водії в звичайному житті, то зарядки вистачить лише на 260 км – негусто …
Головний висновок, який робить auto motor und sport: VW ID.3 не вартує своїх грошей і вимагає якнайшвидшого доопрацювання. Випускати в такому вигляді машину на ринок для компанії Volkswagen з її величезним досвідом просто недозволено. Так, у електромобілів Tesla теж є серйозні проблеми з якістю, але це молода компанія, що має право на деякі помилки, а для Volkswagen такий букет дефектів – щось нечуване.
Подивимося тепер, як Volkswagen ID.3 буде продаватися. Компанія планувала реалізувати в цьому році 100 тисяч екземплярів цієї моделі, але ще в квітні стало ясно, що цифра недосяжна.