Дистанційне навчання під час карантину: 6 простих порад

distanciine_navchannya

Через запровадження карантинних заходів у школах, у батьків постає питання, як правильно організувати дистанційне навчання свої дітей. Сподіваємося, що вам допоможуть наші кілька простих порад щодо віддаленого вичення предметів шкільної програми вдома.

1. Організація дистанційного навчання вдома

Для дитини перехід на віддалене домашнє навчання може стати стресом, а тому батькам обов’язково важливо продбати про зручну атмосферу навчання. Отже перш за все нам необхідні:

  • Гарне підключення до інтернету.
  • Працююча веб-камера і мікрофон для відеозв’язку.
  • Зручне крісло і продумане робоче місце.

2. Програми для дистанційного навчання

Звичайно, в наш час чи не кожен школяр вільно володіє такими засобами для комунікацї, як Facebook, Viber чи WhatsApp, які зручно використовувати для дистанційного навчання, однак є програми, які заберзпечують постійну комунікацію учнів та вчителів, а також перевірку знань. При використанні таких програм може знадобитися допомога бітьків.

При дистанційному навчанні в Україні під час карантину найчастіше використовують наступні програми:

  • Google Classroom
  • Zoom

.

3. При дистанційному навчанні обов’язково збережіть шкільний режим

Хоча навчання проходить вдома, однак важливо зберегти звичний для дитини розпорядок дня. Сплануйте день свого школяра, враховуйте регулярні перерви, спілкування з однолітками, не дозволяйте займатися в піжамі і з скуйовдженим волоссям. Дитина повинна на час навчання зануритися в шкільний режим, до якого одного разу йому доведеться повернутися. Пам’ятайте, що дитині під час карантину слід просинатися, їсти, вчитися, відпочивати та лягати спати у той самий час, до і під час навчання в школі.

4. Порадьте дитині записувати свої успіхи

Психологи у час карантину рекомендують батькам порадити школяреві вести “записник успіхів” та занотовувати там на свої досягнення у навчанні. Наприклад, дитина без помилок вирішила важке завдання з математики над яким думав весь клас, успішно здав тест з англійської мови і вивчив вірш Шевченка чи твір Лесі Українки. Дитина буде дивитися на свої успіхи і пишатися собою.

5. Розкажіть дитині про основи онлайн-етикету під час дистанційного навчання

Школяр повинен дотримуватися правил онлайн-спілкування з учителем і з однолітками під час навчання.

6. Пам’ятайте про те, що дитині потрібно відпочивати від монітора

Дистанційне навчання не передбачає “шкільних перерв”, коли діти можуть побігати з однолітками по коридору школи. Під час перерви запропонуйте дитині відволіктися від комп’ютера. Нехай краще піде обіймати улюблених вихованців, вийде на балкон подихати свіжим повітрям, розповість вам про те, як пройшло заняття. Якщо є можливість, варто здійснити прогулянку на свіжому повітрі. Варто встановити турнік в кімнаті чи шведську стінку.

Багато навчальних матеріалів доведеться шукати в мережі інтернет.

І на завершення. Будьте завжди в курсі того, що відбувається під час домашнього навчання. Періодично здзвонюєтеся з вчителями, щоб дізнатися про успіхи і поведінку дитини, а також про нові програми, які з’явилися для навчальної роботи. Проявляйте зацікавленість, тоді і дитина буде ставитися відповідально до отримання дистанційної освіти.

Схожі записи