NSO Group виплатить Meta понад $167 млн за атаку Pegasus на WhatsApp
NSO Group зобов’язаний сплатити Meta понад $167 млн після атаки Pegasus spyware на WhatsApp
Нещодавно в Каліфорнії федеральним журі було ухвалено рішення, за яким NSO Group, ізраїльські розробники шпигунського програмного забезпечення Pegasus, відповідальні за атаки на тисячі користувачів WhatsApp. NSO Group зобов’язаний сплатити Meta значну суму в розмірі $167,25 мільйона.
Це рішення стало офіційним після майже шестирічного судового процесу, який Meta започаткувала проти NSO Group через величезні порушення конфіденційності та безпеки. Усе розпочалося з виявлення критичної вразливості ще у 2019 році, яка дозволила NSO Group скористатися цим та встановити Pegasus spyware, щоб підслуховувати дзвінки.
Після рішення піврічної давності про відповідальність NSO Group за атаки Pegasus spyware на 1 400 користувачів WhatsApp, федеральне журі ухвалило рішення змусити ізраїльську компанію заплатити в прямому сенсі. У останньому рішенні NSO Group оштрафовано на $167,25 мільйона, які доведеться виплатити Meta. У своєму нещодавньому блозі Meta розповідає про шестирічну боротьбу проти NSO Group, що зламала тисячі користувачів WhatsApp, відзначаючи це як “першу перемогу” проти розробки і використання незаконного шпигунського ПЗ.
Відомо, що користувачам навіть не обов’язково було відповідати на дзвінок, щоб стати жертвою Pegasus spyware. Ця технологія потребувала лише встановлення дзвінка, щоб отримати доступ до мікрофону, камери, електронної пошти, текстових повідомлень та місця знаходження користувача.
Meta визнала свою співпрацю з Citizen Lab у виявленні вразливості в WhatsApp і те, як Pegasus spyware від NSO Group скористався нею. Компанія заявляє, що ця перемога є “критичним засобом стримування для злочинної індустрії”.
Ізраїльська компанія NSO Group діє з метою постачання шпигунських програм тим, хто цього потребує, і стикнулася з обуренням через можливості її технологій вторгатися в приватність і отримувати доступ до конфіденційної інформації. У випадку атаки на WhatsApp Meta також розкрила, що жертвами стали і американські офіційні особи, а також їхні союзники.
Понад чотири роки тому Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США додало NSO Group до так званого “Списку суб’єктів”, до якого входять інші компанії, які розглядаються як загроза національній безпеці. Це чорний список компаній, які становлять суттєву небезпеку для національної безпеки та інтересів зовнішньої політики країни.
Крім того, NSO Group також стикнулася з позовом від іншої американської компанії — Apple, яка також виступила проти цієї сумнозвісної фірми. У випадку Apple компанія заявила, що NSO Group використала експлойт “ForcedEntry” без будь-якого втручання з боку користувача проти iPhone, що дозволило їх технологіям дистанційно отримати доступ до пристроїв.