Нідерландці після смерті автоматично ставатимуть донорами органів

organ

Парламент Нідерландів ухвалив новий закон, згідно з яким усі дорослі громадяни країни після смерті автоматично стають донорами органів.

Уникнути цього можна лише написавши відповідну заяву, у якій забороняється використовувати для цього тіло померлого.

Також читайте: У Франції нещадно штрафуватимуть за куріння електронних сигарет

Як пояснила авторка закону Пія Дейкстрі, у рамках нової системи (схожа діє в Бельгії та Іспанії) кожен громадянин старше 18 років, який ще не зареєстрований в якості донора, отримає лист з питанням про те, чи не хоче він пожертвувати свої органи після смерті.

«Вони дадуть відповідь: «так», «ні» або вкажуть, що рішення може прийняти найближчий родич або конкретна людина», – пояснила авторка закону.

Також читайте: Науковці назвали продукт, який уповільнює старіння

Якщо ж людина проігнорує перший і повторний лист впродовж шести тижнів, то вона автоматично буде вважатися донором органів. Також повідомляється, що це рішення кожен мешканець Нідерландів змінити в будь-який момент.

[p]Закон ухвалила і верхня, і нижня палата парламенту Нідерландів. [/p

Сенатори в Нідерландах затвердили новий закон, який запроваджує автоматичну згоду дорослих на донорство органів після смерті, якщо тільки вони не відмовляться від цього самі.

Про це повідомляє The Associated Press.

Нижня палата прийняла законопроект більшістю голосів ще минулого року.

Авторка законопроекту Піа Дейкстра (Pia Dijkstra) заявила, що в межах нової системи — подібної до тих, що є у Бельгії та Іспанії – кожна особа старше 18 років, яка ще не зареєстрована як донор, отримає лист з проханням про те, чи не хоче вона пожертвувати свої органи після смерті.

“Вони зможуть відповісти: так, ні, або вказати, що рішення має прийняти найближчий родич чи конкретна людина”, – сказала Дейкстра.

Ті, хто не відповість на перший лист та на другий лист протягом шести тижнів будуть вважатися донорами органів. Однак вони зможуть змінити свій статус у будь-який момент.

Схожі записи