«Живе татуювання» набили бактеріями за допомогою 3D-друку (ВІДЕО)

tatuyuvannya

Учені розробили новий метод 3D-друку, який дозволяє створювати так звані «живі татуювання», що реагують на різні стимули.

Зокрема, таку диковинку вигадала команда вчених з Массачусетського технологічного інституту, маючи генетично модифіковані клітини бактерій

Електронні татуювання і технології інтелектуальних чорнил в останні роки демонструють приголомшливий потенціал в області зміни форми і розмірів різних об’єктів. Також ці технології можна використовувати у переносних сенсорних пристроях або для заміни типу управління такими пристроями.

Також читайте: Розбитий екран смартфона зможе «самозцілюватись»

У той час як багато інженерів експериментують з різними чутливими матеріалами, команда дослідників задалася питанням, чи можуть в цій технології використовуватися живі клітини.

Також читайте: «Живі» 3D-малюнки на асфальті дивують і заворожують (+10 ФОТО)

Насамперед потрібно було вирішити, які органічні клітини можна використовувати, і виявилося, що сильні клітинні стінки бактерій є найкращим рішенням, оскільки вони можуть витримати силу сопла тривимірного принтера. Бактерії також виявилися повністю сумісними з гідрогелем, необхідними для точності 3D-друку.

Щоб перевірити методику, команда створила тривимірне зображення бактеріальних клітин на еластомерному шарі. Ескіз для такого складного татуювання нагадував дерево з гілками, кожна з яких була створена так, щоб реагувати на різні хімічні стимули. У результаті кожна гілка намальованого бактеріями дерева успішно продемонструвала можливості технології.

Докладно про технологію дивіться на відео.

Схожі записи