SpaceX запускає на орбіту ще понад пів сотні супутників Starlink (ОНЛАЙН)

starlink

Компанія Ілона Маска SpaceX сьогодні виводить на орбіту ще 58 міні-супутників для поповнення орбітального угруповання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Ведеться пряма трансляція запуску на Youtube-каналі.

Запуск ракети-носія Falcon 9 відбувається на космічному стартовому комплексі SLC-40 на станції ВВС на мисі Канаверал в штаті Флорида.

Це вже одинадцяте виведення на орбіту групи інтернет-супутників Starlink починаючи з травня минулого року.

Попередню партію з 57 супутників Starlink запустили 7 серпня.

Таким чином сьогоднішнє орбітальне угруповання SpaceX налічує 595 космічних апаратів.

Перший багаторазовий ступінь ракети-носія SpaceX, який використовується для запусків вже в шостий раз, має зробити керовану посадку на плавучій платформі Of Course I Still Love You, яка розташована в Атлантиці приблизно 630 км від космодрому на мисі Канаверал.

Також читайте: На орбіту Землі запустять робота-прибиральника

Як відомо, мережа Starlink призначена для забезпечення доступу в Інтернет користувачів на всій планеті за рахунок розгортання на навколоземній орбіті великої кількості малих апаратів (вагою до 500 кг). Ця система зв’язку повсюдно, включаючи важкодоступні й малонаселені райони, буде забезпечувати широкосмуговий доступ в Інтернет на швидкості 1 гігабіт на секунду, що відповідає стандарту 5G.

Загалом компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів даного типу (а в подальшому – 30 тис.). Загальна сума інвестицій, спрямована на реалізацію проекту, оцінюється в $ 10 млрд.

Схожі записи