На орбіту Землі запустять робота-прибиральника

kosmos

Космічного прибиральника запустити на орбіту Землі вирішило Європейське космічне агентство.

Ця місія стане першою з очищення орбіти планети від різноманітних уламків, так званого космічного сміття.

Також читайте: Маск запустив у космос супутники для «глобального Інтернету»

Очікується, що чотирирукої роботизований збирач сміття виведе з орбіти наразі лише один великий уламок.

Йдеться про шматок сміття вагою 100 кг під назвою Vespa, який був залишений на орбіті на висоті близько 800 км. Він належить пусковій установці ЕКА Vega, яка стартувала в 2013 році.

Зонд ClearSpace буде запущений на цільову орбіту у 2025 році, де він вистежить і захопить Vespa, а потім прибере з орбіти планети. Планується, що цей уламок, як і робот-прибиральник згорять в атмосфері Землі.

В майбутньому планується створити не одноразового робота-прибиральника, який міг би викидати з орбіти в атмосферу Землі сміття на постійній основі.

Фото нічної Землі з космосу

Запуск місії ClearSpace-1 обійдеться у 120 млн євро.

Сьогодні ціна запуску 1 кг вантажу на орбіту може бути різною залежно від використовуваної ракети. За допомогою ракет Falcon компанії SpaceX це можна зробити приблизно за $2000. При використанні Delta IV Heavy від Boeing – майже $ 15000.

Та от прибирання космосу більше витратна справа. Виходячи з вартості місії, видалення 1 кг сміття потягне на $ 1,3 млн.

В агентстві дуже сподіваються на те, що місія стане першим кроком в широкомасштабній операції з очищення орбіти.

Агентство пропонує схвалити нові правила, які покладуть відповідальність за відпрацьовані супутники на тих, хто їх запустив.

Зазначимо, що за останні 60 років навколо Землі накопичилося тисячі тонн сміття, включаючи старі деталі ракет, майже 3,5 тис. непрацюючих супутників і приблизно 750 тис. дрібних фрагментів.

Це усе сміття зазвичай обертається по орбіті планети зі швидкістю 20000 км/год. Ймовірність зіткнення з уламками постійно зростає.

Схожі записи