Запуск Crew Dragon: де і коли подивитися трансляцію

transl

30 травня екіпаж космічного корабля компанії SpaceX Crew Dragon зробить другу спробу запуску астронавтів на Міжнародну космічну станцію.

Очікується, що наступна спроба запуску пілотованої місії Crew Demo-2 відбудеться 30 травня о 3:22 p.m. EDT (22:22 за київським часом). О 18:00 почнеться онлайн трансляція зворотного відліку.

Також читайте: На орбіту Землі запустять робота-прибиральника

Як відомо, 27 травня компанія SpaceX не змогла запустити космічний корабель Crew Dragon на Міжнародну космічну станцію через погодні умови.

Якщо і 30 травня запуск буде неможливий, старт перенесуть на 31 травня о 3:00 p.m. EDT (22:00 за київським часом).

Це буде перший пілотований запуск пілотованого корабля після закриття програми Space Shuttle в 2011 році. Crew Dragon розробили в рамках програми NASA Commercial Crew Program, яка дозволить відправляти астронавтів до МКС без використання російських кораблів «Союз».

Онлайн-трансляція тут:

Перший безпілотний запуск Crew Dragon відбувся 2 березня 2019 року, в рамках місії DM-1 він успішно дістався до МКС без екіпажу, здійснив автоматичну стиковку, відстикувався і успішно повернувся на Землю. Однак через півтора місяці вибухнув під час випробувань системи аварійного порятунку.

Також читайте: Вражаюче Time-Lapse відео запуску ракети SpaceX

SpaceX Demo-2 повинне стати останнім випробуванням перед початком повноцінної штатної експлуатації Crew Dragon. В майбутньому SpaceX планує використовувати Crew Dragon не тільки для доставки екіпажів на МКС, а й для туристичних польотів у космос. До теперішнього моменту SpaceX анонсувала вже дві таких місії (1 і 2) – обидві намічені на 2021 рік.

NASA оголосила склад екіпажу першої пілотованої місії Crew Dragon ще в 2018 році. У перший політ відправляться ветерани астронавти Роберт Бенкен і Дуглас Херлі, які повинні оцінити готовність корабля до доставки людей на орбіту. Херлі буде стежити за автономним польотом Crew Dragon, а Бенкен – контролюватиме процес автоматичного стикування і розстикування з МКС (запланована і перевірка ручного режиму стикування). Також вони повинні на практиці перевірити зручність і функціональність нових рятувальних скафандрів розробки SpaceX.

Також читайте: План колонізації Марсу від Маска (ВІДЕО)

На станції Дуглас Херлі і Роберт Бенкен приєднаються до основної експедиції МКС-63 в складі командира Крістофера Кессіді (США) і бортінженерів Анатолія Іванишина і Івана Вагнера (Росія). Херлі був пілотом шатла «Атлантіс» під час STS-135 – останньої місії програми Space Shuttle в липні 2011 року, а Бенкен в свою чергу брав участь в двох місіях «шатлів» – STS-123 (2008) та STS-130 (2010) в як фахівець польоту (шість виходів у відкритий космос).

Екіпаж корабля Crew Dragon проведе на станції від 30 до 119 діб. Остаточне рішення про тривалість місії NASA прийме тільки після стикування. Завершивши роботу на МКС, Дуглас Херлі і Роберт Бенкен повернуться на Землю.

Схожі записи