Кваліфікація на футбольний чемпіонат світу. Що чекає збірну Україну?

111_2022_fifa_world_cup

Сьогодні, 24 березня, у Європі починається відбірний кваліфікаційний етап для збірних УЄФА за право виступити на чемпіонаті світу у наступному році. Збірна України зіграє проти найсильнішої команди планеті – діючих чемпіонів світу – Франції.

Коли відбудеться чемпіонат світу з футболу 2022 року?

Фінальна частина змагань пройде у Катарі у наступному році. З огляду на спекотний клімат у цій країні, пройде турнір не влітку, як це було завжди, а наприкінці року – з 21 листопада по 18 грудня.

Усього буде 32 команди-учасниці. Наразі відома лише одна – господарі чемпіонату. За решту 31 путівку будуть боротися (або вже почали боротьбу) представники усіх континентальних федерацій: Європи (УЄФА), Азії (АФК), Африки (КАФ), Південної Америки (КОНМЕБОЛ), Північної і Центральної Америки (КОНКАКАФ) та Океанії (ОФК).

Хто гратиме на чемпіонаті світу 2022 року?

qatar-world-cup-2022

Крім Катару це будуть переможці континентальних кваліфікаційних етапів. Від кожного регіону буде різна кількість учасників у залежності від кількості країн (меншої мірою) та рівня розвитку футболу.

Найбільше країн делегує Європа – 13 збірних. Від Африки у Катарі виступатиме 5 команд. А у чотирьох інших випадках можливі коливання, оскільки дві путівки будуть розіграні у міжконтинентальних сутичках.

Гарантовано матимуть путівки по 4 найкращі збірні від Азії та Південної Америки, 3 переможці кваліфікації Північної і Центральної Америки. Ще два вільні місця розгірають у півфіналах: найсильніша команда Океанії, 5-ті збірні Азії та Південної Америки і 4-та команда Північної Америки.

Як пробитися на чемпіонат світу від Європи?

Усього УЄФА має 13 путівок на чемпіонат світу. Їх розіграють між собою 55 збірних. Вони розділені на 10 груп (5 груп по 5 команд і 5 груп по 6 команд). У кожній групі матчі пройдуть за традиційною формулою: кожен зіграє з кожним по два матчі – вдома і в гостях.

За підсумками 8 або 10 турів (залежно від кількості учасників у групі) переможці отримають прямі путівки на чемпіонат світу. Таким чином, вакантними залишаться 3 перепустки.

За них будуть боротися 10 збірних, які фінішують на других місцях у групах і ще дві команди – найкращі учасники Ліги Націй, відповідно до рейтингу цього турніру. 12 суперників спочатку у сутичках визначать 6 переможців, а потім – трьох учасників ЧС-2022.

Що потрібно збірній Україні?

ukr_25

Завдання-максимум – перемога у групі. Тоді команда Андрія Шевченка вирушить на чемпіонат світу в Катар напряму.

Гірший варіант – підсумкове 2-е місце у групі. Тоді доведеться проходити ще двох суперників у плей-офф кваліфікації.

Втім, навіть коли синьо-жовті фінішують нижче другого місця, у них залишиться шанс пробитися до 12 учасників плей-офф через рейтинг Ліги Націй. У ньому збірна України посідає 13-й рядок. Якщо 11 з тих, хто перебуває вище, займуть у групах перші чи другі місця – Україна отримає свій шанс пройти на чемпіонат «з чорного ходу – через два раунди плей-офф.

Хто суперник збірної України з футболу у відборі на ЧС-2022?

У нашій групі – 5 команд. Крім України від групи D за єдину путівку бореться Франція (діючі чемпіони світу), а також Фінляндія, Боснія та Герцеговина і Казахстан.

У березні збірна Україна проведе три матчі. 24 березня у Парижі проти Франції. 28 березня у Києві проти Фінляндії. 31 березня у Києві проти Казахстану.

Потім відновляться змагання аж у вересня 2021 року. Завершиться груповий етап у середині листопада. А у березні 2022 року відбудуться два етапи плей-офф.

Календар збірної України на ЧС-2022

24 березня – Франція – Україна.

28 березня – Україна – Фінляндія.

31 березня – Україна – Казахстан.

1 вересня – Казахстан – Україна.

4 вересня – Україна – Франція.

9 жовтня – Фінляндія – Україна.

12 жовтня – Україна – Боснія та Герцеговина.

16 листопада – Боснія та Герцеговина – Україна.

Склад інших груп

draw_-_2021

А ось хто виступить в інших групах кваліфікації від УЄФА. Жирним виділені команди, які вище збірної України у рейтингу Ліги Націй – бажано аби вони не провалювалися у відборі і фінішували на перших чи других місцях у своїх групах.

Група A: Португалія, Сербія, Ірландія, Люксембург, Азербайджан.

Група B: Іспанія, Швеція, Греція, Грузія, Косово.

Група C: Італія, Швейцарія, Північна Ірландія, Болгарія, Литва.

Група D: Франція, Україна, Фінляндія, Боснія та Герцеговина, Казахстан.

Група E: Бельгія, Вельс, Чехія, Білорусь, Естонія.

Група F: Данія, Австрія, Шотландія, Ізраїль, Фарерські острови, Молдова.

Група G: Нідерланди, Туреччина, Норвегія, Чорногорія, Латвія, Гібралтар.

Група H: Хорватія, Словаччина, РФ, Словенія, Кіпр, Мальта.

Група I: Англія, Польща, Угорщина, Албанія, Андорра, Сан-Марино.

Група J: Німеччина, Румунія, Ісландія, Македонія, Вірменія, Ліхтенштейн.

Схожі записи