Формула 1 – претендента два

f1_main

71-й сезон Формули 1 стартує на цих вихідних з Гран-прі Австралії. Він мало буде чим відрізнятися від двох попередніх, коли боротьбу за Кубок конструкторів ведуть «Мерседес» і «Феррарі», а в загальному заліку – лідери цих команд: Льюїс Гемілтон та Себастьян Феттель відповідно.

За звичним сценарієм

Власне, боротьба боротьбою, але «Мерседес» перемагає в Кубку конструкторів 5 останніх років, тоді як «Феррарі» тріумфувало востаннє в далекому 2008 році. Перед цим сезоном у італійської стайні нарешті є всі шанси кинути виклик німцям.

ferrari

На тестах, які пройшли в кінці лютого в Іспанії «Феррарі» виглядало значно краще, видавши найшвидші кола, а «Мерседес» пропускав уперед навіть гонщиків з команд другого ешелону. Було це «грою в піддавки», чи дійсно німці мають серйозні проблеми перед сезоном, буде видно вже після 2–3 найближчих Гран-прі.

mercedes

А поки що на першій в сезоні кваліфікації пілоти «Мерседесу» показали два найкращих результати. У «Феррарі» лише 3 і 5 місця. Втім, все буде вирішуватися в гонці – за поул-позішн в сезоні залікових очок не дають.

Гемілтон чи Феттель?

ham_vet

В особистому заліку теж все досить прозоро. Гемілтон (Мерседес) – головний фаворит сезону, з чим погоджуються і експерти, і букмекери. Поставивши на його перемогу в чемпіонаті, можна виграти в 2 рази більше. Перемога Себастьяна Феттеля (Феррарі) принесе тим, хто повірив в гонщика, втричі більше грошей. Єдиний шанс «Феррарі» – більш рівний склад команди. Якщо другий номер італійської стайні Шарль Леклер має коефіцієнт 5,5 (це третій фаворит за версіє букмекерів), то напарник Гемілтона фінн Валері Боттас оцінений лише цифрами 23. Більше шансів навіть у представника «Ред Булла» Макса Ферстаппена (10 до 1)

«Альфа Ромео» повертається

Спортивну традиційність нового сезону в Ф-1 спробували розбавити організаторською і кадровою.

По-перше, залишив чемпіонат дворазовий чемпіон Формули-1 Фернандо Алонсо. Іспанець останніми роками не вражав, посівши в попередніх чотирьох сезонах місця з 10-го по 17-е в загальному заліку. Але не варто забувати: ця людина свого часу перемагала в двох сезонах поспіль легендарного Міхаеля Шумахера.

alfa-romeo

«Феррарі» посилило склад молодим монегаском Шарлем Леклером, а ветеран Кімі Ряйконен буде ганяти за нову команду. І ця команда – легендарна «Альфа Ромео», за яку в перших двох сезонах (1950–1951) виступали перші чемпіони Феормули-1 – італієць Ніно Фаріна та аргентинець Хуан-Мануель Фанхіо. Якби тоді розігрували Кубок конструкторів – він був би також для «Альфи Ромео». Власне, після двох тріумфальних чемпіонатів італійці залишили змагання і відновилися (правда, уже зі швейцарської реєстрацією) 70 років потому.

Обгони і очки

Найбільш обговорювані зміни сезону-2019: система нарахування очок і ймовірне зростання видовищності перегонів.

Щодо залікових очок, то в ключовому аспекті вона не змінюється: 25 балів переможцю кожного з 21 Гран-прі, 18 – за друге місце, 15 – за третє і далі по спадаючій: 12, 10, 8, 6, 4, 2, 1. Таким чином, відзначають 10 кращих спортсменів. Відтепер вводяться невеликі зміни. Кількість призерів не зміниться, але один з них отримає додаткове очко за найшвидше коло під час перегонів.

krug

Очікується, що так вдасться оживити часто нудні завершення гонок, коли всі вже побували на піт-стопах, розуміють, що своє положення на трасі не покращать і просто доїжджають до фінішу. Саме тому додатковий бал будуть давати не аби кому, а лише гонщикам, що потрапили до ТОП-10. Щоб аутсайдери, які ні на що не претендують, не почали заїжджати на піт-лейн за кілька кіл до завершення перегонів і міняти гуму на свіжу, заради найшвидшого результату на одному окремому колі.

obgon

До речі, така практика заохочень успішно діє в молодіжній серії Формула-2 і в змаганнях електромобілів Формула Е.

Ще одна технічна новинка – використання більш широких і конструктивно більш простих передніх антикрил. Це для того, аби переслідувач мав трохи кращі умови для обгону. Більше обгонів – більше інтриги. Більше інтриги – більший інтерес вболівальників. А більше вболівальників – більше грошей.

Чи продовжиться ця формула твердженням: «більше грошей – цікавіший чемпіонат», побачимо вже скоро.

Розклад Гран-прі Формули 1 сезону 2019

gran-pri

Схожі записи