Франція – Україна. Які шанси команди Шевченка

france-vs-ukraine

Збірна України з футболу сьогодні, 24 березня, стартує у кваліфікації до чемпіонату світу, який пройде наприкінці 2022 року у Катарі. Перший суперник – найсильніша команда планети – збірна Франції.

Збірна України. Кадрові втрати

Футбольна збірна України гратиме у першому матчі без трьох гравців, які неодмінно були би не просто в заявці. Як мінімум двоє з них точно вийшли би зі стартових хвилин.

Мова про опорного півзахисника Шахтаря Тараса Степаненка та вінгера Динамо Віктора Циганкова. Плюс форвард Динамо Артем Беседін. Навряд чи він би витіснив з основи Романа Яремчука, але точно додав би Шевченку більше можливостей.

Але ця трійця травмована. Тому тренерському штабу доведеться викручуватися без них. Крім того, знову до збірної Шевченко не викликав іншого лідера Динамо – Віталія Буяльського, який в поточному сезоні демонструє чудовий і результативний футбол. Чи то якісь взаємні образи, чи тренер просто не бачить, як вписати атакуючого хавбека у склад – неважливо.

Крім того, викликав у табір збірної, але не включив у заявку на гру проти Франції тренер ще двох динамівців – захисника Олександра Тимчика (і це за наявності проблем на лівому фланзі захисту) та центрального півзахисника Володимира Шепелєва.

Спад форми і мінімум практики

5f7e05d3c59f7

Також не зіграють з французами два наші легіонери – Андрій Ярмоленко з Вест Гема та Андрій Лунін з Реала. Перший – ледве оклигав після травми, а другий за весь сезон лише один раз отримав місце у складі іспанського гранда і катастрофічно страждає без ігрової практики.

Власне, нестача ігрового часу – ключова проблема наших футболістів, які виступають за кордоном. Дуже мало часу на полі у чемпіонаті Бельгії проводять Богдан Михайличенко та Євген Макаренко. Лише минулими вихідними дебютував за Аталанту Віктор Коваленко (вийшов на кілька хвилин). Не так часто, як хотілося довіряють тренери його одноклубнику Руслану Малиновському та Олександру Зінченку з Манчестер Сіті.

Інша проблема – спад у ігровій формі відразу у кількох ветеранів. Навесні (та і минулої осені теж) дуже кволо грають Сергій Кривцов та Євген Коноплянка із Шахтаря, Сергій Сидорчук та Віталій Миколенко з Динамо. А натуралізовані бразильці Марлос та Мораес перетворилися на пенсіонерів, якщо судити по їхній грі. Втратив місце у складі Шахтаря і донедавна основний голкіпер збірної Андрій Пятов.

Орієнтовний склад збірної України

11123image

Все ж, Андрій Шевченко – консерватор. Тому, швидше за все, довірить місце у воротах саме Пятову. Трубін ще надто юний, а на Бущан психологічно тиснуть 7 (!) пропущених голів від французів у жовтні 2020 року.

В обороні побачимо дві зв’язки: донецьку Кривцов – Матвієнко у центрі поля і київську Миколенко – Караваєв на флангах.

Можливий і захисний варіант – з двома номінальними оборонцями ліворуч і праворуч і без вінгерів (вони зараз або травмовані, або у дуже поганій формі). Тоді номінально у стартовому складі може вийти 6 (!) захисників. Центр залишиться тим самим, Миколенко і Караваєв гратимуть вище, а їх підстрахують Соболь та Конопля відповідно.

У центрі поля особливої альтернативи немає. За відсутності Степаненка опорну зону спробує закрити Сидорчук. Трішки вище зіграють Зінченко та Малиновський. Навряд чи дует Шапареенко – Коваленко зараз готовий скласти їм конкуренцію.

Фланги атаки – це Коноплянка, Марлос чи Зубков. Станом на зараз вони не здатні протистояти французам, тому логічно, що їх і не буде серед стартових 11 гравців.

На позиції єдиного форварда вибору у тренерів фактично немає. Мораес провалює сезон, тому місце Яремчука в основі не підлягає сумніву.

Збірна Франції. Команда на 1 мільярд

rance0710

Менше ніж півроку тому команда Андрія Шевченка була знищена французами. У товариському матчі у Парижі наші футболісти програли з рахунком 1:7. Це найбільша поразка в історії синьо-жовтих. Відтоді суперник аж ніяк не став слабшим.

Якщо вірити порталу transfermarkt, загальна вартість футболістів, яких тренери викликали на матч проти збірної України – 1,27 мільярди євро. Один лише Кіліан Мбаппе коштує більше 200 мільйонів.

І це без Камавінги, Бензема, Кунде, Умтіті, Упамекано, Толіссо, Тюрама, Лапорта, Менді і Лаказетта… Коротше, у французів є ще одна збірна сильніша за нашу.

З тих, кого викликав Дідьє Дешам можна скласти справжню дрім-тім. У воротах – ветеран із Тоттенгема Льоріс. У захисті – лідери Реалу (Варан, Менді), Баварії (Павар, Ернандес), ПСЖ (Кімпембе), Челсі (Зума).

В центральній лінії – переважно зірки Англійської Прем’єр-ліги: Погба з МЮ, Ндомбеле та Сіссоко з Тоттенгему, Канте з Челсі.

Атака теж вражає: Мбаппе з ПСЖ, Жиру з Челсі, Грізман та Дембеле з Барселони, Коман з Баварії, Мартіаль з МЮ.

Як раніше грали Франція та Україна

7_1047

Якщо винести за дужки минулорічний розгром з рахунком 1:7, то українці протидіяли французам не так вже й погано.

У 1999 році у рамках відбору до Євро-2000 українці двічі по 0:0 зіграли із французами. Причому у гостях могли перемагати, але Шевченко (тоді у ролі форварда, а не тренера) не реалізував вихід сам на сам із Бартезом.

У 2004 році був мінімально програний (0:1) товариський матч. У 2007-му – дві гри у рамках відбору на Євро-2008 (0:2 та 2:2). Це були перші забиті голи у ворота французів. Відзначилися тоді Шевченко та Воронін.

У 2011 році знову програли у товариській грі з рахунком 1:4, а роком пізніше з рахунком 0:2 українці поступилися на груповому етапі домашнього Євро-2012.

Найбільш драматичним став плей-офф до чемпіонату світу-2014. Восени 2013-го вдома Україна Фоменка перемогла Францію з рахунком 2:0 (голи забивали Зозуля та Ярмоленко). Але у матчі-відповіді фору втримати не вдалося – 0:3.

Де дивитися матч Франція – Україна

1113image_1

Поєдинок Франція – Україна покажуть телеканали Україна та Футбол 1. Початок трансляції з Парижа о 21:35. Гра безпосередньо розпочнеться о 21:45.

Схожі записи