Зафіксовано найпотужніший сплеск енергії у Всесвіті (ВІДЕО)

hamma

Одразу дві міжнародні групи вчених зафіксували рекордно сильний гамма-сплеск.

Як зазначають, яскравість самого джерела випромінювання в гамма-діапазоні у 100 мільярдів разів перевищувала яскравість видимого світла.

Гамма-сплески – масштабні космічні енергетичні викиди вибухового характеру, які спостерігаються у віддалених галактиках у діапазоні гамма-випромінювання. Це найяскравіші електромагнітні події, що відбуваються у Всесвіті. Гамма-спалах може тривати від мілісекунд до години й більше. Тривалість типового спалаху становить кілька секунд.

Саме явище було випадково відкрито у 60-х роках за допомогою супутників.

Також дивіться: Фото нічної Землі з космосу

Дослідникам вперше вдалося зафіксувати такий сплеск за допомогою наземних обсерваторій.

20 липня 2018 року команда астрономів зафіксувала сплеск GRB 180720B за допомогою телескопа, розташованого в Намібії, а 14 січня 2019 року інша команда помітила сплеск GRB 190114C за допомогою телескопів на острови Ла-Пальма.

Спостереження космічного телескопа Hubble дозволили вивчити природу гамма-сплеску GRB 190114C і встановити, що це найпотужніший сигнал в історії спостережень.

На сайті телескопа Hubble зазначається, що енергія гамма-сплеску в 1 трлн разів перевищила енергію видимого світла. Вчені підрахували, що за кілька секунд було викинуто більше енергії, ніж Сонце здатне виробити за 10 млрд років.

Також читайте: План колонізації Марсу від Маска (ВІДЕО)

Отримані з допомогою телескопа Hubble дані дозволили встановити, що джерело знаходився на відстані 5 млрд світлових років від Землі, а також, що це відбулось у центральній частині масивної галактики, яка характеризується дуже щільним середовищем. Вчені припускають, що, ймовірно, саме щільність навколишнього середовища має вирішальне значення для потужності випромінюваної енергії.

Схожі записи