Найвищу статую у світі за $530 млн будують в Індії

shivaji

Будівництво статуї Чхатрапаті Шиваджи в Індії, яка, як очікується, буде вищою за 128-метрового Будду Весняного Храму в китайській провінції Хенань, планують завершити у 2019 році.

Статуя Шиваджи, національного героя Індії 17 століття, який поборов мусульманських володарів і заснував державу маратхів, буде у два рази вищою за статую Свободи і в п’ять разів вищою за статую Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро.

Пам’ятник планують побудувати на штучному острові за чотири кілометри від берега Аравійського моря в районі міста Мумбаї. Згідно з проектом статуя матиме висоту 192 метри і коштуватиме 530 млн дол.

Нещодавно прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, який був ініціатором цього шедевру монументального мистецтва, заклав камінь у її фундамент. Відзначимо, що цей багатомільйонний проект став предметом запеклих дискусій і критики з боку громадськості. Лише за один день петицію з проханням скасувати реалізацію проекту підписали 27 000 осіб.

Опоненти стверджують, що зведення статуї Шиваджи несприятливо позначиться на навколишньому середовищу, створить ще більші труднощі з рухом транспорту в Південному Мумбаї та стане наднебезпечним об’єктом.

Схожі записи