На хвилі FaceApp: чим небезпечний додаток, що «зістарює» обличчя

faceapp_political

Нещодавно застосунок російської компанії Wireless Lab набрав величезну популярність та кількість скачувань по всьому світу. Функціонал полягає у тому, що за допомогою нейромережі додаток здатен досить якісно та точно «зістарити» будь яке обличчя. Саме це спонукає людей масово завантажувати додаток та ділитися ним з друзями. (Додамо, що функціонал додатку не обмежується лише на «зістаренні», але саме ця опція викликала такий фурор).

В чому полягає небезпека?

Насамперед, звертаємо увагу на те, що розробником додатком являється російська компанія Wireless Lab. Логічно, що і працює компанія у рамках російського законодавства, яке передбачає можливість доступу спецслужб до будь-яких даних, які вона обробляє та зберігає. Тут не забувайте, що при завантаженні додатку Ви особисто надаєте згоду на обробку персональних даних, а саме: фото, сайти, які відвідує користувач, cookies, тип браузера, ідентифікатор пристрою, IP адресу. Чи хотілося б Вам, щоб усю цю інформацію отримали російські спецслужби? – питання риторичне.

Тим не менше, додаток продовжує набувати шаленої популярності серед молоді спортсменів та артистів.

faceapp_messi

Звичайно, ніхто не гарантує того, що спецслужби візьмуться саме за Ваші дані. Передбачається, що основна зацікавленість схиляється у бік політиків та осіб, задіяних у силових структурах. Тим не менше, правда це чи ні, але експерти не радять завантажувати даний додаток, тим більше якщо ви відноситесь до осіб, вказаних вище.

Якщо вже дуже хочеться побачити себе в старості – зверніться за допомогою до знайомих – скоріш за все серед них знайдеться особа, яка завантажила застосунок.

Схожі записи