Миттєвий прогноз погоди: Google залучив штучний інтелект для метеопередбачень

prognoz

Сучасні методики прогнозу погоди часто спізнюються, бо вимагають тривалого розрахунку. Натомість пошуковик Google продемонстрував нову методику поліпшення короткочасних прогнозів погоди.

Також читайте: Суперкомп’ютер «намалював» унікальний портрет Бориса Патона

Підвищити точність вдалося завдяки значному прискоренню розрахунків – результат можна отримати практично миттєво.

Створена Google методика на основі штучного інтелекту змогла згенерувати точне передбачення дощу за шість годин до його початку з точністю до 1 км. На розрахунки знадобилось лише кілька хвилин.

california

Існуючі методики прогнозу погоди вимагають кілька годин на отримання результату. Це відбувається через значну складність обробки величезних масивів даних. Наприклад, федеральні агентства прогнозування погоди США оперують масивами даних до 100 ТБ, які їм надають станції моніторингу погоди. Для обробки таких обсягів інформації застосовуються суперкомп’ютери, які виконують розрахунки за шість годин.

Через велику тривалість розрахунків метеорологи можуть виконати 3-4 розрахунки на день. При цьому отриманий прогноз базується на застарілих даних, вік яких перевищує шість годин.

Також читайте: Штучний інтелект створив свою релігію на основі існуючих

Як зазначають у Google, майже миттєвий прогноз погоди, вважають є важливим інструментом дозволяє ефективніше адаптуватися до змін клімату та екстремальної погоди.

Високу швидкість прогнозу у Google отримали завдяки відмові від необхідності проводити детальне чисельне моделювання. Замість цього використовується більш проста інформація від погодних радарів. Розробники використовували базу даних від цих радарів за період з 2017 по 2019 роки, щоб тренувати штучний інтелект.

Методика Google дозволяє отримати більш точні прогнози в короткостроковому періоді. Традиційні методи починають домінувати, якщо необхідно прогнозувати погоду на шість і більше годин.

Схожі записи