Унікальний антибіотик допоміг створити штучний інтелект

antib2

Вчені усе частіше почали залучати штучний інтелект до розробки нових винаходів, у тому числі у сфері медицини. Нещодавно завдяки залученню технологій на основі штучного інтелекту розроблено молекулу антибіотика, яка здатна знищити 35 найбільш небезпечних антибіотико-резистентних збудників інфекції.

Також читайте: Штучний інтелект створив свою релігію на основі існуючих

Зокрема, вчені Массачусетського технологічного інституту створили алгоритм штучного інтелекту, який на прикладі 2500 молекул антибіотиків навчили прогнозувати антибактеріальні властивості молекул, виходячи з їх структури.

Програма здійснила пошук у бібліотеці зі 100 мільйонами молекул, щоб передбачити їх здатність боротися з конкретними патогенами.

Також читайте: Миттєвий прогноз погоди: Google залучив штучний інтелект для метеопередбачень

Як стверджують вчені, машинне навчання було використано для пошуку антибіотиків таким чином вперше.

antib

Новий препарат назвали галіцин. Зокрема, він ефективно знищує бактерії Acinetobacter baumannii («Iraibacter»), що стали причиною зараження тисяч американських військовослужбовців, які повернулися з Іраку. У 2017 році Всесвітня організація охорони здоров’я назвала це бактеріями, які найбільше загрожують людині – через стійкість до антибіотиків.

Також читайте: Суперкомп’ютер «намалював» унікальний портрет Бориса Патона

Як відзначають дослідники, галіцин також пригнічує бактерію Clostridium difficile – причину важкої діареї, може боротися з туберкульозом.

Перед тим, як новий антибіотик з‘явиться на ринку планують провести чимало дослідів.

Схожі записи