Як змінити оператора мобільного зв’язку без зміни номера телефону?

8486_mobilnii

Мабуть, Ви не раз стикалися з ситуацією, коли Вам потрібно змінити телефонного оператора (причини були різні: вигідніший тариф, додаткові функції тощо). Тільки от в процесі виникає немало супутніх проблем: по-перше, всі знають ваш «старий» номер телефону; по-друге, на «старому» номері зареєстровані банківські та бонусні картки, акаунти у соцмережах та месенджерах; по-третє, не кожному так легко розстатися зі звичними зручними цифрами, особливо коли номер складається з красивої комбінації.

З 1 травня 2019 року вищевказані незручності Вам не загрожують – в Україні запрацювала послуга MNP (Mobile Number Portability – Портативність Мобільного Номера). Суть послуги – можливість зміни оператора мобільного зв’язку без зміни номера телефону.

Нижче наведено покроковий алгоритм реалізації даної послуги змінити оператора мобільного зв’язку:

1. Насамперед, Вам потрібно впевнитися, що номер телефону зареєстрований саме на Вас. Для цього потрібно зв’язатися з актуальним на даний момент оператором або відвідати будь-яке офіційне відділення у Вашому місті. Якщо Ваша SIM-карта не зареєстрована, потрібно пройти процес ідентифікації. Можна це зробити двома способами, офлайн та онлайн. Офлайн усе просто: берете будь-який документ, який засвідчує Вашу особу (паспорт громадянина України / закордонний паспорт / посвідчення водія / ІПН або інший документ для ідентифікації) та прямуєте з ним у найближче відділення Вашого оператора (само собою, з телефоном).

Онлайн процес реєстрації виглядає наступним чином: заходите в особистий кабінет на сайті Вашого оператора, заповнюєте необхідну заявку та скріплюєте її електронно-цифровим підписом (як цей підпис отримати):

2. Номер ідентифіковано. Наступний крок – подача заявки на зміну оператора. Тут діє схожий алгоритм: заявку можна подати офлайн в офіційному магазині оператора або ж онлайн у кабінеті на сайті оператора (для цього знову ж знадобиться ЕЦП).

3. Отож, в результаті вищевказаних кроків, з перехідним періодом у три дні, Ви зможете забрати нову SIM карту у найближчому відділенні вже нового оператора, зберігши при цьому ваш старий номер телефону.

Нижче наведемо перелік відповідей на найпоширеніші запитання на тему, як змінити оператора мобільного зв’язку без зміни номера телефону:

1. Послуга зміни оператора безкоштовна, єдине що при підключенні до нового оператора Вам прийдеться обрати новий тарифний план та надалі сплачувати його відповідно до тарифів.

2. Абонента, який телефонуватиме до Вас, буде попереджено коротким аудіоповідомленням про те, що Ви змінили оператора.

3. За рідкими виключеннями можлива відмова у перенесенні номера, але на це має бути вагома причина, наприклад:

– Ваш номер зареєстрований на іншу особу

– Ви вписали недостовірні реєстраційні дані

– Ваш номер телефону був помічений у шахрайстві.

– За Вашим номером залишився неоплачений борг за послуги зв’язку, надані оператором.

4. Кошти, які залишились на балансі, не переносяться на рахунок нового оператора, отже Вам потрібно буде використати все «під нуль», або написати заяву у відділенні оператора на повернення коштів, в якій вказати свої банківські реквізити.

5. Скористатись послугою можуть абоненти українських операторів мобільного зв’язку – Lifecell, Київстар, Vodafone, Intertelecom, 3mob.

6. Процес зміни оператора ніяк не вплине на Вашу можливість авторизації на сайтах, додатках та месенджерах.

За детальнішою інформацією заходьте на сайти операторів або звертайтесь в найближчі відділення обслуговування абонентів у Вашому місті.

Схожі записи