Українська «Мавка» має стати новим мультиплікаційним трендом

mavka

Як відзначають автори стрічки, «Мавка. Лісова пісня» – дивовижний і захоплюючий мультфільм для всієї родини, який «зачарує добром, світлом і своєю барвистістю».

Третину коштів на створення мультфільму дає держава.

«Лісову пісню» обрали не випадково, адже саме цей твір, в основі якого лежить древнє міфологічне мислення українського народу, у точній і поетичній формі розкриває універсальну картину світу.

Відзначимо, що цей мультфільм створений лише за мотивами твору Лесі Українки, а насправді – це цілковито новий твір, у якому змінено і сюжет, і трагічний тон оригіналу, але збережено при цьому тонкість, ліричність, красу та казковість п’єси. Історію доповнять зрозумілими сучасній аудиторії сюжетами і образами, вона потішить не лише новими комічними персонажами, а й хепі-ендом.

Ідея створити історію на основі слов’янських міфів і класичної п’єси Лесі Українки належить Сергію Созановському та Ірині Костюк. Як зазначає Ірина, неповторна автентика в поєднанні з універсальними образами – запорука успіху, як на локальному, так і на міжнародному ринку.

«Поєднання сучасного і вічного, суто слов’янського й універсального, пронизливої любовної історії і гумору, екшена і фентезі має спрацювати і зробити проект унікальним. Наші образи не схожі ні на які інші в анімації, а історія – дуже самобутня. Саме тому вони будуть цікаві глядачам у всьому світі. Мавка – наш унікальний і розкішний казковий персонаж, і вона заслуговує такого ж чудового втілення та любові глядачів у всьому світі, як свого часу Рапунцель, Русалонька, Снігова королева, Білосніжка та інші героїні казок і легенд, увічнені в популярних мультфільмах», – переконана Ірина Костюк.

В основі сюжету мультфільму – історія кохання лісової німфи Мавки і звичайного сільського хлопця Лукаша. Мавка і Лукаш зустрілися в чарівному лісі ще в дитинстві, коли юна лісова царівна врятувала хлопчика з сусіднього села, який потрапив у болото, й подарувала йому сопілку з чарівної верби замість тієї, що потонула. Відтоді герої жодного разу не зустрічалися. Адже люди цураються Лісу, а лісові жителі – села. Крім Русалки і Мавки, яким дуже подобається спостерігати за людьми і розігрувати їх.

Перешкодою союзу Мавки і Лукаша стане не тільки той факт, що вони з різних світів. Героїв очікує сутичка зі злом, втіленим в образі Килини – розважливої фабрикантші, яка охоплена бажанням підкорити природу та зберегти вічну молодість. В її арсеналі – дивовижні механічні розробки. На боці ж Мавки – сила природи, її міць і гармонія. І Лукаш опиниться між двох вогнів. Він муситиме зробити вибір між Килиною і Мавкою.

Натхненні міфами і легендами, художники студії розробили дійсно унікальних персонажів. Наприклад, Мавка – уособлення самої природи – змінюватиме колір очей і волосся залежно від настрою та пори року. Головною її прикрасою стануть розкішні вінки з живих метеликів, світлячків і сонечок, що пурхатимуть над головою.

«У нас є амбіція – Мавка має стати новим улюбленим образом дівчаток з усього світу», – з усмішкою говорять продюсери проекту.

Над сценарієм фільму працює творча група «Сахар + 1кг», на рахунку яких такі успішні проекти, як «Джунглі» й анімаційний фільм «Вовки та вівці». Прототипами всіх основних локацій мультфільму стали реальні українські природні заповідники: українська Венеція – село Вилкове, тунель кохання у Клевані, Буцький каньйон і, звичайно ж, Карпати.

Крім того, до роботи над проектом залучені видатні місцеві таланти: відомий український дизайнер Ольга Навроцька, яка у своїй творчості використовує природні й етнографічні мотиви, а також надихається фентезі. Саме вона виступить художником по костюмах, а саундтрек і пісні до фільму напишуть зірки української сучасної музики. Завдяки такій співпраці слов’янська міфологія і драма XX століть прозвучать сучасно і актуально.

Зазначимо, що до створення унікального мультфільму долучився Український Інститут Історії Моди з метою створити оригінальне вбрання для персонажів мультфільму, використовуючи знакові елементи та деталі українського традиційного костюму. Є прагнення вразити глядача архаїчністю образів, їхньою простотою та вишуканістю. Автентичні речі з приватних колекцій – вишиті сорочки, домоткані літники, вовняні крайки, полотняні намітки, вибійчані хустки, плетені постоли.

Фахівці Інституту працюють над реалізацією концепції одягу в фільмі разом з Ольгою Навроцькою – відомим українським дизайнером та художником з костюмів проекту. Ольга має ідею переосмислити історичний національний костюм та аксесуари таким чином, щоб вони органічно впліталися у фантазійну, міфічну розповідь про Мавку. У своїй творчості дизайнер часто звертається до етнічних мотивів, тому ця задача видається їй хоч і амбітною, проте близькою.

Наразі Ольга разом із фахівцями Інституту уже розпочала роботу над вбранням Мавки – сукнею та вінком – для першого тизера мультфільму, який з’явиться у лютому 2017 року.

Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» став переможцем 9-го конкурсного відбору Держкіно. Проект отримав один з найвищих балів (41,67) серед 88 проектів-фіналістів та 172 опрацьованих заявок. Сума державного фінансування– 24,5 млн грн, що складає близько 30% від загальної суми бюджету.

У грудні 2016 року Державне агентство України з питань кіно уклало контракт зі студією Анімаград про надання часткового державного фінансування на підтримку мультфільму.

Схожі записи