Українська «Мавка» має стати новим мультиплікаційним трендом

Українська «Мавка» має стати новим мультиплікаційним трендом

mavka.jpg (135.66 Kb)

Перший повнометражний мультфільм за мотивами класичного твору Лесі Українки «Мавка. Лісова пісня» компанії FILM.UA і Animagrad обіцяють випустити до кінця 2018 року.

Як відзначають автори стрічки, «Мавка. Лісова пісня» – дивовижний і захоплюючий мультфільм для всієї родини, який «зачарує добром, світлом і своєю барвистістю».

Третину коштів на створення мультфільму дає держава.

«Лісову пісню» обрали не випадково, адже саме цей твір, в основі якого лежить древнє міфологічне мислення українського народу, у точній і поетичній формі розкриває універсальну картину світу.

Відзначимо, що цей мультфільм створений лише за мотивами твору Лесі Українки, а насправді – це цілковито новий твір, у якому змінено і сюжет, і трагічний тон оригіналу, але збережено при цьому тонкість, ліричність, красу та казковість п’єси. Історію доповнять зрозумілими сучасній аудиторії сюжетами і образами, вона потішить не лише новими комічними персонажами, а й хепі-ендом.

Ідея створити історію на основі слов’янських міфів і класичної п’єси Лесі Українки належить Сергію Созановському та Ірині Костюк. Як зазначає Ірина, неповторна автентика в поєднанні з універсальними образами – запорука успіху, як на локальному, так і на міжнародному ринку.

«Поєднання сучасного і вічного, суто слов’янського й універсального, пронизливої любовної історії і гумору, екшена і фентезі має спрацювати і зробити проект унікальним. Наші образи не схожі ні на які інші в анімації, а історія – дуже самобутня. Саме тому вони будуть цікаві глядачам у всьому світі. Мавка – наш унікальний і розкішний казковий персонаж, і вона заслуговує такого ж чудового втілення та любові глядачів у всьому світі, як свого часу Рапунцель, Русалонька, Снігова королева, Білосніжка та інші героїні казок і легенд, увічнені в популярних мультфільмах», – переконана Ірина Костюк.

В основі сюжету мультфільму – історія кохання лісової німфи Мавки і звичайного сільського хлопця Лукаша. Мавка і Лукаш зустрілися в чарівному лісі ще в дитинстві, коли юна лісова царівна врятувала хлопчика з сусіднього села, який потрапив у болото, й подарувала йому сопілку з чарівної верби замість тієї, що потонула. Відтоді герої жодного разу не зустрічалися. Адже люди цураються Лісу, а лісові жителі – села. Крім Русалки і Мавки, яким дуже подобається спостерігати за людьми і розігрувати їх.

Перешкодою союзу Мавки і Лукаша стане не тільки той факт, що вони з різних світів. Героїв очікує сутичка зі злом, втіленим в образі Килини – розважливої фабрикантші, яка охоплена бажанням підкорити природу та зберегти вічну молодість. В її арсеналі – дивовижні механічні розробки. На боці ж Мавки – сила природи, її міць і гармонія. І Лукаш опиниться між двох вогнів. Він муситиме зробити вибір між Килиною і Мавкою.

Натхненні міфами і легендами, художники студії розробили дійсно унікальних персонажів. Наприклад, Мавка – уособлення самої природи – змінюватиме колір очей і волосся залежно від настрою та пори року. Головною її прикрасою стануть розкішні вінки з живих метеликів, світлячків і сонечок, що пурхатимуть над головою.

«У нас є амбіція – Мавка має стати новим улюбленим образом дівчаток з усього світу», – з усмішкою говорять продюсери проекту.

Над сценарієм фільму працює творча група «Сахар + 1кг», на рахунку яких такі успішні проекти, як «Джунглі» й анімаційний фільм «Вовки та вівці». Прототипами всіх основних локацій мультфільму стали реальні українські природні заповідники: українська Венеція – село Вилкове, тунель кохання у Клевані, Буцький каньйон і, звичайно ж, Карпати.

Крім того, до роботи над проектом залучені видатні місцеві таланти: відомий український дизайнер Ольга Навроцька, яка у своїй творчості використовує природні й етнографічні мотиви, а також надихається фентезі. Саме вона виступить художником по костюмах, а саундтрек і пісні до фільму напишуть зірки української сучасної музики. Завдяки такій співпраці слов’янська міфологія і драма XX століть прозвучать сучасно і актуально.

Зазначимо, що до створення унікального мультфільму долучився Український Інститут Історії Моди з метою створити оригінальне вбрання для персонажів мультфільму, використовуючи знакові елементи та деталі українського традиційного костюму. Є прагнення вразити глядача архаїчністю образів, їхньою простотою та вишуканістю. Автентичні речі з приватних колекцій – вишиті сорочки, домоткані літники, вовняні крайки, полотняні намітки, вибійчані хустки, плетені постоли.

Фахівці Інституту працюють над реалізацією концепції одягу в фільмі разом з Ольгою Навроцькою – відомим українським дизайнером та художником з костюмів проекту. Ольга має ідею переосмислити історичний національний костюм та аксесуари таким чином, щоб вони органічно впліталися у фантазійну, міфічну розповідь про Мавку. У своїй творчості дизайнер часто звертається до етнічних мотивів, тому ця задача видається їй хоч і амбітною, проте близькою.

Наразі Ольга разом із фахівцями Інституту уже розпочала роботу над вбранням Мавки – сукнею та вінком – для першого тизера мультфільму, який з'явиться у лютому 2017 року.

Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» став переможцем 9-го конкурсного відбору Держкіно. Проект отримав один з найвищих балів (41,67) серед 88 проектів-фіналістів та 172 опрацьованих заявок. Сума державного фінансування– 24,5 млн грн, що складає близько 30% від загальної суми бюджету.

У грудні 2016 року Державне агентство України з питань кіно уклало контракт зі студією Анімаград про надання часткового державного фінансування на підтримку мультфільму.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте український контен на Сikavoinfo.com!
Become a Patron!