Taproot: відбулося найбільше за 4 роки оновлення Bitcoin

Стартувало перше оновлення біткоїну за 4 роки – Taproot.

Це рідкісний випадок, коли всі зацікавлені сторони досягли консенсусу, а також важлива подія для найпопулярнішої криптовалюти у світі. Taproot означає підвищення конфіденційності та ефективності транзакцій. Що особливо важливо, розкривається потенціал смарт-контрактів і транзакції можна проводити без посередників.

taproot_bitcoin

Основна частина змін біткоїну пов’язана з цифровими підписами – це щось на зразок відбитків пальців, які користувач залишає при кожній транзакції. До цього моменту використовувався так званий «алгоритм цифрового підпису з еліптичною кривою», який створює підпис із закритого ключа биткоин-гаманця і гарантує, що кошти можуть бути витрачені лише законним власником. Тепер може використовуватися схема підписів Шнорра — вона дозволяє комбінувати кілька підписів в один, а прості транзакції не відрізняються від складних. На практиці це означає економію місця у блоках та підвищення конфіденційності.

Taproot Bitcoin

Посилення підписів змінює правила гри для смарт-контрактів, тобто угод, що самовиконуються, які зберігаються в блокчейні. Теоретично смарт-контракти можна використовувати для транзакцій практично будь-якого типу: від щомісячної оплати оренди до реєстрації автомобіля. З Taproot смарт-контракти виявляються дешевшими, оскільки вони фактично проводяться в одну транзакцію, і на додаток до зниження комісії підвищується масштабованість мережі. До цього моменту кращим блокчейном для таких цілей була мережа Ethereum, але з цим оновленням біткоїн стає важливішим гравцем у сфері децентралізованих фінансів.

Концепцію Taproot вперше описав розробник Bitcoin Core Грегорі Максвелл (Gregory Maxwell) у січні 2018 року. У червні 2021 року було підтверджено запуск оновлення, а 14 жовтня вийшов клієнт Bitcoin Core 22.0 із його підтримкою. Оновлення було запущено сьогодні, 14 листопада 2021 року о 08:15, коли було видобуто блок 709632. Taproot є так званим софт-форком, тобто оновленням зі зворотною сумісністю. Це означає, що старі ноди продовжать роботу в мережі, але скористатися новими можливостями вони не зможуть.

Схожі записи