Український студент створив робота для очищення водойм від сміття (ВІДЕО)

robotpilesos

Український студент із Кропивницького Руслан Коптєв створив фактично пилосос, який пристосований збирати сміття з водойм.

Також читайте: Розробка львів’ян потрапила у список Топ-25 винаходів 2017 року

Робот був зібраний з підручних матеріалів. Під час експериментального запуску він зібрав близько 20 кг сміття з річки Інгул, що у Кропивницькому.

Очікувана вартість такого робота, за словами Руслана Коптєва, 25 тисяч доларів.

Також читайте: Мріяли про холодильник, який сам приносить їжу? Дивіться! (ВІДЕО)

Пилосос працює на сонячних батареях, тому йому не потрібна буде щоденна підзарядка. До того він автоматичний, але керувати ним також можна буде через мережу WI-FI. Тобто кожен охочий кропивничанин зможе підключитися до робота, покерувати ним та очистити водойму від сміття.

Робот тримається на воді завдяки пластмасовим пляшкам, має два гребневі гвинти і може рухатись у будь-який бік. Посередині пристрою натягнута сітка утримує сміття з поверхні річки.

Студент звернувся до міської ради Кропивницького аби знайти фінансування для свого винаходу, який би добре послужив нашому місту. Проте у присутніх на комісії виникло багато питань до розробника: де взяти гроші, як захистити прилад від вандалів, куди вивозити зібране сміття, чи зможе за роботом спостерігати якась одна людина чи це буде якийсь відповідний відділ.

Також читайте: Оновлений робо-пес став повністю електричним та тихим (ВІДЕО)

Наразі Руслан повинен розробити чіткі розрахунки цього проекту, врахувавши усі можливі економічні аспекти та соціальні.

Схожі записи