Вертоліт NASA на Марсі: перший політ (ВІДЕО)
Важливі новини 19.04.2021 Автор: admin 273

Вертоліт NASA на Марсі: перший політ (ВІДЕО)

nasa_vertilit.jpg (39.12 Kb)

Американське космічне агентство вперше успішно запустило мініатюрний вертоліт на Марсі. Дрон "Індженьюіті" повинен був злетіти на висоту три метри і протриматися в повітрі 30 секунд. Цей скромний політ порівнюють за значимістю з першим польотом братів Райт на Землі.

Цитата:
У штаб-квартирі місії підтвердили, що політ вдався. "Дані з альтиметра підтверджують, що" Індженьюіті "став першим апаратом, який здійснив політ на іншій планеті", - заявив один з інженерів місії після аналізу надійшли з Марса даних.

Апарат "Індженьюіті" ( "Винахідливість") відправили на Марс разом з ровером "Персеверанс" ( "Завзятість"), який прибув на червону планету в лютому нинішнього року. Дрон працює на сонячних батареях і має масу всього близько двох кілограмів.

Злетіти в значно менш щільній атмосфері Марса можливо, але швидкість обертання гвинтів вертольота повинна бути набагато вищою, ніж якщо б апарат піднімався в повітря на Землі.

НАСА здійснила тестовий політ на Марсі близько 7:30 за Гринвічем, проте інформація про те, що він пройшов успішно, досягла Землі тільки через кілька годин.

Після польоту дрон передав на Землю записи зі своєю відеокамери і з камер ровера "Персеверанс", який спостерігав за польотом з відстані 76 метрів.

Апарат злетів на висоту три метри, розвернувся в повітрі і м'яко приземлився на чотири ніжки. Політ проходив поблизу кратера Езеро, де в лютому приземлився "Персеверанс".

Цитата:
"Момент, якого так чекала вся наша команда, майже настав, - прокоментувала політ" Індженьюіті "менеджер проекту Мімі Анг на недавній прес-конференції перед польотом. - На кожній планеті перший політ трапляється лише один раз". "У дрона немає системи автовирівнювання, так що якщо він приземлиться неправильно, то місія буде закінчена", - зазначила вона. До неправильного приземленню може привести, наприклад, різкий порив вітру.

Тепер "Індженьюіті" повинен зробити ще кілька злетів і приземлень. Між кожним з них дрону потрібно буде чекати п'ять днів до повної підзарядки.

---