Перший у світі безпілотник з бойовим лазером ЕРЕН

eren

У Туреччині проводяться випробування безпілотного літального апарату «Ерен» (Eren), який звертає на себе особливу увагу. Причина цієї уваги полягає в тому, що це перший у світі безпілотник, оснащений бойовим лазерним озброєнням. Принаймні саме так про нього говорять у самій Туреччині.

Випробування безпілотника «Ерен» (Eren)

Як повідомляє турецька преса, БПЛА «Ерен» у ході випробувань виконав «лазерні постріли» з різних дистанцій за зазначеними цілями. Зазначені дистанції: від 100 до 500 метрів.

Розробники дрону з лазерною зброєю визнали випробування успішними, зазначивши, що лазерним промінням було знищено «потенційно небезпечні цілі». Як з’ясовується, йдеться про дистанційний підрив вибухових пристроїв – з повітря.

Саме для таких цілей насамперед і збираються у Туреччині застосовувати перспективний дрон.

Представники компаній ASİSGUARD та TÜBİTAK, фахівці яких займаються розробкою та створенням БПЛА Eren, говорять про те, що дрон здатний здійснювати політ на висотах до 3 км. При цьому на даний момент максимальна висота, з якою він успішно вразив наземну мету, становить півкілометра. Уточнюється, що йдеться про знешкодження міни.

Характеристика безпілотника ЕРЕН

У Туреччині наголосили, що кілька таких дронів здатні за відносно короткий час проробляти коридори у мінних полях або повністю знешкоджувати такі поля без залучення військовослужбовців саперних підрозділів.

Дрон виконаний у вигляді квадрокоптера із двома стійками. Він за допомогою спеціальних датчиків здатний виявляти вибухонебезпечні засоби, а потім нейтралізувати їх за допомогою лазерної гармати.

eren1

За деякими даними, потужності лазера вистачає для пропалювання отвору в металі завтовшки до 4 мм протягом приблизно 6-7 секунд. Однак поки не повідомляється, на якому максимальному віддаленні від місця базування може бути такий дрон, щоб після вичерпання ресурсу знищення вибухових пристроїв повернутися на цю саму базу.

Схожі записи