Перший у світі безпілотник з бойовим лазером ЕРЕН

Перший у світі безпілотник з бойовим лазером ЕРЕН

eren.jpg (36.01 Kb)

У Туреччині проводяться випробування безпілотного літального апарату «Ерен» (Eren), який звертає на себе особливу увагу. Причина цієї уваги полягає в тому, що це перший у світі безпілотник, оснащений бойовим лазерним озброєнням. Принаймні саме так про нього говорять у самій Туреччині.

Випробування безпілотника «Ерен» (Eren)

Як повідомляє турецька преса, БПЛА «Ерен» у ході випробувань виконав «лазерні постріли» з різних дистанцій за зазначеними цілями. Зазначені дистанції: від 100 до 500 метрів.

Розробники дрону з лазерною зброєю визнали випробування успішними, зазначивши, що лазерним промінням було знищено «потенційно небезпечні цілі». Як з'ясовується, йдеться про дистанційний підрив вибухових пристроїв – з повітря.

Саме для таких цілей насамперед і збираються у Туреччині застосовувати перспективний дрон.

Представники компаній ASİSGUARD та TÜBİTAK, фахівці яких займаються розробкою та створенням БПЛА Eren, говорять про те, що дрон здатний здійснювати політ на висотах до 3 км. При цьому на даний момент максимальна висота, з якою він успішно вразив наземну мету, становить півкілометра. Уточнюється, що йдеться про знешкодження міни.

Характеристика безпілотника ЕРЕН

У Туреччині наголосили, що кілька таких дронів здатні за відносно короткий час проробляти коридори у мінних полях або повністю знешкоджувати такі поля без залучення військовослужбовців саперних підрозділів.

Дрон виконаний у вигляді квадрокоптера із двома стійками. Він за допомогою спеціальних датчиків здатний виявляти вибухонебезпечні засоби, а потім нейтралізувати їх за допомогою лазерної гармати.

eren1.jpg (65.63 Kb)

За деякими даними, потужності лазера вистачає для пропалювання отвору в металі завтовшки до 4 мм протягом приблизно 6-7 секунд. Однак поки не повідомляється, на якому максимальному віддаленні від місця базування може бути такий дрон, щоб після вичерпання ресурсу знищення вибухових пристроїв повернутися на цю саму базу.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте український контен на Сikavoinfo.com!
Become a Patron!