Другий тур відбору до Євро-2020. Скандинави вражають

2main

Перший спарений етап кваліфікації до чемпіонату Європи 2020 року завершився. Є перші лідери і невдахи, рекордсмени і сенсаційні переможці, скандали і футбольні трилери.

Кваліфікаційний турнір до Євро-2020 пробують долати 55 країн – всі без винятку члени УЄФА. Але місця знайдуться лише для команд, які у своїх групах посядуть перше або друге місце. Груп – 10. І в кожній з них вже зіграно від 4 до 6 матчів. І хоча другий тур вийшов не таким сенсаційним, як перший – згадати є про що.

Сенсація туру

hungary

Угорщина – Хорватія 2:1. Тут міг би бути матч збірної України проти Люксембурга, якби збірна герцогства не зіпсувала собі святу у вигляді нічиєї авто голом. Тому довелося шукати інші несподіванки.

Здивувала Хорватія. Віце-чемпіони світу зіграли фактично основним складом – з лідерами команди Іваном Ракітичем з «Барселони» і володарем «Золотого м’яча» Лукою Модричем («Реал»). І навіть швидко відкрили рахунок в грі. Але господарі не занепали і змогли не лише зрівняти цифри на табло, але й вирвати перемогу за 15 хвилин до завершення матчу. Чудовий подарунок для Балажа Джуджака, який провів ювілейну, 100-у, гру в футболці збірної Угорщини.

Схоже, боротьба у цій групі за місці на Євро буде запеклою. Наразі у чотирьох з п’яти команд в активі по 3 очки.

Розгром туру

england-celebrat

Чорногорія – Англія 1:5. Досить міцна за іменами балканська команда нічого не змогла протиставити британцям. Цікаво, що найбільш зіркові гравці Чорногорії – захисники Савіч з іспанського «Атлетіко» та Марушич з італійського «Лаціо». Але й вони виявилися безпорадними проти представників батьківщини футболу.

У англійців знову знайшовся герой. В першому турі це був Рахім Стерлінг, який відзначився хет-триком. А в другому таким став Росс Барклі з «Челсі», на рахунку якого – 2 голи і результативна передача. Збірна Англії показує поки що найкращий результат у відборі до Євро-2020: дві перемоги в двох матчах з загальним рахунком 10:1.

Зірки туру

samuel-umtiti

Центральний захисник «Барселони» Самуель Умтіті видав в футболці збірної Франції фантастичний показник в 100 відсотків точності передач. Всі його 107 пасів партнерам були точними. До того ж, оборонець ще й гол у ворота Ісландії забив.

zahavi

Ізраїль несподівано впевнено обіграв збірну Австрії. Творцем перемоги з рахунком 4:2 став Еран Захаві. Форвард китайського «Гуанчжоу» за 21 хвилину оформив хет-трик і тепер разом з Рахімом Стерлінгом ділить лідерство в перегонах бомбардирів.

Порятунок туру

swi_-_den

Швейцарія – Данія 3:3. За шість хвилин до завершення матчу «нейтрали» впевнено перегравали данців з рахунком 3:0. З поля вже пішли лідери команди Родрігес і Джака, вболівальники співали переможних пісень, але суперник не змирився з такою ситуацією і з 84 по 90 хвилину забив тричі. Відзначилися Матіас Йоргенсен, Крістиан Гютк’ер і Генрік Дальсгор.

Американські гірки туру

nor_-_swe1

Норвегія – Швеція 3:3. Ще один ідентичний підсумковий результат, але сценарій тут був геть іншим. Вийшов справжній футбольний блокбастер.

Гості програвали в два м’ячі до 70-ї хвилини, але зібрали волю в кулак і на фінішну пряму виходили вже лідерами. Причому другий і третій гол шведи забили в останню п’ятихвилинку.

Норвежці ризикували втратити близьку перемогу і навіть нічию, але на 97-й хвилині все ж змогли врятуватися від поразки.

Цікавинки туру

Фабіо Квальярелла став найстаршим бомбардирів в історії збірної Італії, оформивши дубль у ворота Ліхтенштейну у віці 36 років та 54 днів. Обидва голи форвард забив з пенальті.

Німці вийшли на ключовий матч туру проти Голландії в експериментальному складі, але змогли здобути перемогу з рахунком 3:2. Переможний гол на останній хвилині забив захисник Ніко Шульц. Це вже другий гол оборонця в шести матчах за національну команду.

blrs

Білорусь повторила свій найгірший старт у відбірних циклах, програвши на старті два матчі поспіль. В першому турі – Голландії, в другому – Північній Ірландії (пропустили вирішальний гол за 3 хвилини до фінального свистка). Враховуючи, що наступний матч наші сусіди проведуть проти Німеччини, є великий ризик того, що анти рекорд буде оновлено.

Наші суперники

port_-_serb

Португалія – Сербія 1:1. На руку збірній Україні зіграв результат матчу між головними нашими конкурентами в боротьбі за путівку на чемпіонат Європи. Обидві команди набрали лише по одному заліковому балу, зігравши внічию В цій грі португальці втратили не лише два очки, але й Роналду, якому довелося піти з поля через ушкодження м’язу.